Цікаві факти про щитоподібну залозу

Цікаві факти про щитоподібну залозу зібрані в цій статті.

Цікаві факти про щитовидну залозу

Щитовидна залоза розташована в шиї під гортанню перед трахеєю. У людей вона має форму метелика і знаходиться під щитовидним хрящем.

Для нормального функціонування щитовидної залози корисні хурма, фейхоа, морепродукти і морська риба, йодована харчова кухонна сіль і, звичайно ж, відпочинок на морському узбережжі

Рак щитовидної залози є одним з найменш смертельних видів раку.

Надлишок йоду, як доведено науковцями, грає чималу роль у розвитку аутоімунного тиреоїдиту.

Тиреоїдитом частіше хворіють молоді люди, діти та підлітки, при цьому захворюваність серед жінок вища, але чоловіки переносять хворобу важче.

Дія радіації. Після Чорнобильської катастрофи спостерігалося збільшення випадків аутоімунного тиреоїдиту серед осіб, постраждалих від аварії. Вченими доведено, що даний факт мав місце через масову і необгрунтовану профілактику нерадіоактивним йодом, яка проводилася на територіях дії радіації, а не через дії самої радіації.

Стан довкілля безпосередньо впливає на стан щитовидної залози людини.

Своєчасне лікування тиреоїдиту призводить до сприятливого результату.

Гормони щитовидної залози і репродуктивне здоров’я. Порушення роботи щитовидної залози може стати причиною зниження фертильності, безпліддя і невиношуваності вагітності у жінок, а також порушення утворення сперми у чоловіків.

Після відновлення гормонального фону щитовидної залози, фертильність у чоловіків і жінок відновлюється.

Брак гормонів щитовидної залози в період вагітності збільшує ризик розвитку аутизму у дітей, а також може призвести до глухоти і відставання в психічному, розумовому і фізичному розвитку дитини.

Гормони щитовидної залози визначають рівень вашої активності, регулюючи швидкість метаболізму (обміну речовин).

Щитовидна залоза регулює в організмі обмін енергії. Вона змушує клітини тіла працювати швидше (щоб ви зігрілися або щоб ваші м’язи працювали активніше) або, навпаки, повільніше.

Цікавинки про щитовидну залозу, цікаві відомості про щитовидну залозу ви можете додавати через форму коментарів.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *