Цікаві факти про скло

Цікаві наукові факти

Чи знаєте ви щось цікаве про скло? Цікаві факти про скло для дітей та дорослих зібрані в цій статті.

Цікаві факти про скло

Температура плавлення скла від 300 до 2500 ⁰С, в залежності від компонентів, що входять до його складу. В склад скла входять кварцовий пісок (близько 70%), вапно і сода.

Тріщина розбитого скла рухається зі швидкістю 5000 км / год

Скло є рекордсменом за часом розкладання, яке складає близько 1 мільйона років.

Скло, це матеріал, який переробляється на 100%, при цьому, не втрачаючи якості.

Переплавлення скла на 40% дешевше, ніж його виробництво з первинних компонентів.

Зі скла можна зробити нитки, гнучкості яких буде достатньо для пошиття тканини.

Фарбують скло за допомогою оксидів металів, наприклад, щоб надати склу блакитний або темно-червоний відтінок використовують окис заліза, світло-жовтого відтінку домагаються за допомогою окису урану, а фіолетового і коричневого з допомогою нікелю.

Для створення броньованого (куленепробивного) скла, накладають кілька шарів стекол один на одного, пов’язуючи полімерною плівкою, потім цей «бутерброд» нагрівають в печі і під високим тиском прокочують верстатом.

Вітрове скло автомобіля не розсипається на шматочки через полімерну плівку, як і в випадку з броньованим склом.

Щоб зробити матове скло прозорим, потрібно просто наклеїти на нього прозорий скотч, клей скотча згладжує нерівності, в результаті світло не розсіюється, а проходить як через звичайне скло.

Небитке скло випадково винайшов Едуард Бенедиктус французький хімік в 1903 р, впустивши колбу з нітроцеллюлозою. На його подив скло не розлетілося на друзки, а лише трохи тріснуло. Так Бенедиктус створив перші лобові стекла.

Перше куленепробивне скло було встановлено в 1941 році в вікна Овального кабінету Білого дому США.

Найдавнішим зразком виробництва скла є зелена намистина діаметром 9 мм, знайдена Флиндерсом Питри поблизу Фів, на думку вчених її вік становить близько п’яти з половиною тисяч років. Зберігається вона в Берлінському музеї.

У Європі в середні століття, широке поширення мав психічний розлад, при якому хворий стверджував, що зроблений зі скла і може в будь-який момент розбитися. Страждали таким розладом, чомусь переважно вельможі, одним з яких був французький король Шарль VI. Він категорично забороняв торкатися до себе і носив тільки м’який товстий одяг, що б ненароком  не «розбитися».

Оцініть статтю
Додати коментар