Цікаві факти про солодощі

Цікаві факти про продукти

Чи знаєте ви щось цікаве про солодощі? В цій статті ви відкриєте невідомі факти про солодке, цукерки, шоколад.

Цікаві факти про солодощі

Слово «цукерки» прийшло з європейського аптекарського жаргону XVI століття. Цим словом, утвореним від латинського confectum («виготовлений»), називалися зацукровані фрукти, які в ті часи вважалися одним з видів ліків.

В середньовічній Італії було прийнято обсипати молодят дрібними зацукрованими шматочками фруктів, які називалися «конфетті». З плином часу солодощі були замінені на шматочки різнокольорового паперу, на які й «перекочувала» ця назва.

Вміст цукру в сучасних цукерках становить близько 70%.

Дослідження американських соціологів показали, що люди, які пригощають своїх колег цукерками, більш успішні в кар’єрному плані, ніж їх «жадібні» конкуренти.

У першій половині XIX століття в Україні навіть найбагатші і знатні дами крали цукерки з різних урочистостей. Це пояснювалося тим, що кондитерських фабрик ще не існувало, цукерки готували домашні кондитери, ревно охороняли свої секрети, тому ці ласощі були буквально на вагу золота.

Парадокс: назва шоколаду – походить від ацтекського слова «чоколатль», що перекладається як «гірка вода».

Виявляється, у шоколадок є своє свято: 11 липня відзначається Всесвітній день шоколаду.

У Європі XVI-XVII століття серед аристократок спостерігалася справжня «Шоколадоманія». Багато хто вважав, що шоколад робить мало не чарівний вплив на організм. Іноді на нього списували навіть подружню невірність: відомий випадок, коли придворна дама виправдовувала народження чорношкірої дитини своїм надмірним захопленням шоколадом.

Найбільша коробка цукерок була виготовлена ​​кондитерами з Master Food для міжнародного конкурсу кулінарів. У коробці 2,5 на 1,5 метра знаходилося близько 8 центнерів шоколадних цукерок.

У Бельгії шоколадні цукерки стоять вельми недешево: близько 30-35 євро за кілограм. Справа в тому, що майже 90% цих ласощів в країні виробляється вручну за унікальними рецептами – звідси і високі ціни.

Найбільша цукерка – «трюфель» у світі була виготовлена ​​в 2008 році в Німеччині. Цю гігантську цукерку вагою 196,3 кг створили кондитери з Halloren Chocolate Factory.

Найкрупнішу іриску в світі зробили в Норвегії. Важить вона більше 1,5 тонн.

Кондитери голландської компанії Mieke Stortelder в 2004 році створили найдовший льодяник у світі – полуничну цукерку довжиною понад 2 метрів.

Коробочка найдорожчих цукерок у світі – Lake Forest Confections – коштує приблизно 1,5 мільйона доларів. Правда, їх висока ціна обумовлена, в основному, дизайном коробки, в оформленні якої використовуються діаманти, смарагди, сапфіри і рубіни.

Найбільший мармеладний ведмедик був приготований фахівцями з Gummi Bear Factory. Висота цієї «цукерочки» становила 1,7 метра, а вага – 630 кілограмів.

В англомовних країнах словом marmalade позначають виключно варення/повидло з цитрусових. Звичний же наш мармелад там називають громіздким словосполученням candied fruit jelly.

Виявляється, у продажу є аналог цукерок «Берті Боттс» з книг про Гаррі Поттера. Мармеладні драже BeanBoozled також мають найрізноманітніші смаки, як звичні фруктові, так і дуже дивні, наприклад, блювоти, тухлого яйця і виділень скунса.

Першими космічними льодяниками були знамениті Chupa Chups. У 1995 році космонавти з російської станції «Мир» попросили доставити їм які-небудь цукерки. Карамельки Chupa Chups були визнані самими підходящими для умов невагомості і доставлені на космічну станцію.

З Chupa Chups пов’язаний ще один вельми цікавий факт: логотип для цих льодяників розробив сам Сальвадор Далі!

Японські школярі беруть із собою на іспити шоколадки Kit Kat, вважаючи, що вони приносять удачу. Справа в тому, що їх назва співзвучна з японським виразом «Кітто Катсу» – «обов’язково перемогти».

Існує «космічна халва». Астероїд №518 так і називається – «Халва», так як відкрив його астроном Р. Дуган, який обожнював ці східні солодощі.

Знамените китайське печиво з прогнозами, які повсюдно продаються в США, насправді не мають ні найменшого відношення до Китаю. Схоже печиво в XIX столітті використовувалося під час релігійних церемоній в синтоїстських храмах Японії, потрапивши в Сполучені Штати на початку XX століття разом з японцями-емігрантами. Оскільки під час Другої світової війни американський уряд запроторював всіх японців (у тому числі і пекарів) в фільтраційні табори, печеньки з передбаченнями стали масово виробляти китайці. Саме тому зараз ці ласощі асоціюється у американців з Китаєм.

Ви можете додавати інші цікаві відомості, цікавинки про солодощі через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Олександра

    Я дуже здивована цими фактами.Бо сама про них у перше чую!

    Відповіcти