Цікаві факти про Стародавню Індію

Цікаві факти

Чи знаєте ви щось цікаве про Стародавню Індію? Цікава інформація про Стародавню Індію для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про Стародавню Індію

Університет Наланди, що був заснований в IV столітті до нашої ери вважається одним з найбільших досягнень у сфері освіти стародавньої Індії

Найбільш ранньою і відомою на весь світ школа медицини – це Аюрведа. Вона була створена близько 2500 років. Батьком староіндійської медицини вважається Чараки.

Близько 6000 років тому мистецтво кораблеводіння зародився на річці Інд. Слово «навігація» пішло від староіндійського слова «навгатіх».

В V столітті нашої ери індус Ц.Е.Брашарачарія розрахував час проходження Сонця навколо Землі. Він дослідив, що таке явище відбувається за 365.258756484 днів. Своє відкриття він здійснив на сто років раніше від астронома Смарта.

Саме з стародавньої Індії до нас прийшла базова концепція калькуляції, а також алгебра та тригонометрія. Поняття квадратного рівняння було введено в ХІІ столітті вченим Щрідхарачарія.

Греки і римляни вважали найбільшим числом 10 в 6 ступені, в Індії ж вважали, що це 10 в 53 ступені.

Стародавня Індія «подарувала» світові новий напрямок в медицині – хірургію. Засновником її є Шушрута. Лікар 2600 років тому вже проводив складні хірургічні процедури — такі як протезування, видалення каменів сечового міхура і катаракти, кесарів розтин, операції на головному мозку і пластичні операції.

У стародавній Індії широкого застосовування набула анестезія. Хірурги того часу використовували понад 125 хірургічних інструментів. Багато стародавніх медичних текстів містять глибокі пізнання в фізіології, анатомії, метаболізму, травленні, імунології, генетики та ембріології.

В Індії було винайдено найбільшу одиницю часу, калпа – це час від народження Всесвіту до його повного знищення. Ця одиниця дуже близька за значенням періоду життя і, відповідно пульсуючої теорії всесвіту, дорівнює 25 мільярдів років.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Стародавню Індію.

Оцініть статтю
Додати коментар