Цікаві факти про суглоби

Цікаві факти про суглоби

Суглоби — це рухливі з’єднання кісток скелета, що відповідають за злагоджену роботу кісток і м’язів. Суглоби грають важливу роль в опорно-руховій системі.

Суглоби пальців, наприклад, згинаються і розгинаються понад 25 млн разів за життя людини.

Практично всі суглобові елементи мають нервові закінчення і здійснюють болюче сприйняття. Саме тому суглоби можуть стати джерелом болю.

Найпоширенішим захворюванням суглобів є артроз. Перші його симптоми можуть проявлятися у людини до 40 років, а до 70 років таким захворюванням страждають більше 60% людей.

Захворювання суглобів можуть розвиватися не тільки від малорухливого способу життя або генетичної схильності, але і через порушення обміну речовин, надмірне вживання жирної їжі, сирих овочів і фруктів, молочних продуктів і навіть через вживання не розігрітій їжі. Виявляється, якщо вживати тільки холодну їжу, в організмі і суглобах буде накопичуватися слиз, що призведе до розвитку артрозу.

Хрускіт в суглобах — це ознака нестачі кальцію в організмі.

Якщо суглоби пальців рук занадто гнучкі або малорухливі при загальному зниженому тонусі м’язів, це може бути ознакою помилок в роботі печінки і жовчного міхура.

Завдяки кулястій формі плечовий суглоб людини дозволяє не тільки піднімати і опускати руку, але і відводити її назад, обертати руку назовні і всередину. Така різноманітність рухів стала для людини вирішальним кроком в процесі еволюції.

Плечовий суглоб є рухомим в тілі людини.

Протягом дня суглоби стискаються під вагою тіла, тому вранці чоловік на 1 см вище, ніж увечері.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *