Цікаві факти про Світовий океан

Чи знаєте Ви щось цікаве про Світовий океан? Цікава інформація про Світовий океан зібрана в цій статті.

Світовий океан: цікаві факти

Всі знають, що на Землі всього п’ять океанів: Атлантичний, Індійський, Тихий, Північно-Льодовитий і Антарктичний (Південний). Останній офіційно був визнаний тільки в 2000 році.

За останні 100 років рівень води в Світовому океані піднявся на 25 сантиметрів.

Обсяг Світового океану 1,37 млрд км3, це близько 37х1024 (37 септілліонов) крапель.

Глибини Світового океану вивчені всього на 2-5%, навіть про поверхню Марса нам більше відомо.

На дні океану утворюються не тільки підводні річки і підводні стометрові хвилі, але і підводні водоспади. Причиною утворення підводних водоспадів є відмінності в температурі, солоності різних ділянок води і складність рельєфу дна.

Іноді в водах Світового океану утворюються «молочні моря» — величезні ділянки води, яка світиться. Океанологам до сих пір не відомі причини появи подібного явища. Імовірно «молочні моря» з’являються завдяки люмінесцентній бактерії Vibrio harveyi.

На думку фахівців науці відомо тільки 194 400 з 2,2 мільйона видів морських мешканців.

На дні Світового океану були виявлені найбільші одноклітинні організми — ксенофіофори, розмір деяких з них досягає 20 сантиметрів у діаметрі.

Найбільший мешканець океанів і морів — синій кит. Його розміри сягають 33 метрів. Як відомо, це ссавці. Найбільшою серед риб є китова акула, виростає вона до 12,6 метрів в довжину.

Найменша риба Світового океану — рибка сімейства Schindleria brevipinguis. Доросла особина досягає всього 8,4 міліметра в довжину.

Важко в це повірити, але на глибині понад 1000 метрів, де немає сонячного світла, рівень кисню дуже низький, а тиск такий великий, що відразу ж вас розчавить, живе величезна кількість глибоководних мешканців.

На дні океану більше історичних артефактів, ніж у всіх музеях планети разом узятих.

Медузи живуть, за результатами спостережень, в 15-30 разів довше, ніж акули.

Середня глибина океану — 3,8 км. Світло може проникати тільки на глибину близько 100 м, і тому більша частина нашої планети перебуває в постійній темряві.

Більшу частину кисню на нашій планеті виробляють мікроскопічні істоти, що живуть в океані — фітопланктон.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про природу

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *