Цікаві факти про тигра

Тигри — одні з найкрасивіших представників тваринного світу нашої планети. У них просто маса дивовижних здібностей і особливостей, з якими ми і пропонуємо вам ознайомитися трохи краще.

Цікавих фактів про тигрів

1 . Тигр — найбільший представник сімейства котячих у світі. Вага дорослої особини досягає трьохсот кілограм, довжина тіла — 3 метри.
Проте, це твердження буде вірно в разі, якщо не брати до уваги гібридів. Так лигр — гібрид тигра і лева, що з’явився на світ в неволі набагато більші нашого головного героя: вага дорослих самців може перевищувати 370 кг при довжині тіла 4 метра.
2 . Крім того, тигри займають третє місце в списку найбільших хижаків, поступаючись тільки полярним і бурим ведмедям.
3 . Середня тривалість життя 20 років.
4 . Ікла тигра досягають у довжину 10 см.
5 . Очі тигра не пристосовані для нічного полювання, проте вночі тигр бачить в 6 разів краще людини.
6 . Сили щелеп смугастої кішки достатньо, щоб перекушувати кістки будь-якї, навіть самої великої тварини.
7 . Тигр — єдина кішка, яка не боїться води. Більше того, вони — відмінні плавці, можуть подолати 5-6 км по воді.
А іноді тигри плавають просто для задоволення.
тигр у воді
8 . З дев’яти раніше існуючих підвидів тигрів зараз залишилося тільки шість. Три підвиди були знищені людиною: балійський і закавказький тигри були винищені мисливцями, а яванський вид вимер через руйнування природного середовища проживання. Ці три види зникли протягом 20 століття.
9 . Смугасті кішки — це вид, що знаходиться під загрозою зникнення. У дикій природі залишилося приблизно 3,5 тисячі особин, і ще близько 2500 міститься в неволі по всьому світу.
10 . За сучасними підрахунками зараз тигри збереглися тільки на 7-10 % території від тієї, яка була їм відведена природою.
11 . Смуги у тигрів є не тільки на шерсті, але і на шкірі.
12 . У загальній складності на тілі тигра присутні більше 100 смуг.
13 . Кожен тигр має абсолютно унікальний візерунок із смуг. Він навіть може бути використаний для ідентифікації тварини.
14 . Тигри — одиночні тварини. Єдиний виняток — мати з кошенятами, але вже у дворічному віці тигренята йдуть на свої хліба.
15 . Територія проживання самців більше, ніж у самок, тому вони можуть знайти один одного для спарювання на спільній території. У дикій природі території як самців так і самок ніколи не перетинаються між собою.
16 . Якщо самці все ж зустрічаються, їхні сутички проходять без особливої ​​агресії. Питання вирішуються демонстрацією наочного переваги, наприклад розмірів, після чого більш слабкий самець повинен висловити підпорядкування, лягаючи на спину і відкриваючи живіт, а потім покинути територію.
17 . Тигриця готова зачати потомство лише 4-5 днів у році. За цей короткий час вона буде злучатися максимальну кількість разів.
Вагітність триває близько 3 місяців. Зазвичай на світ з’являються 2-3, дуже рідко 4, кошеня.
18 . Тигри полюють тільки із засідки. Якщо жертва помітить хижака, ймовірність того, що він нападе дуже сильно знижується.
У зв’язку з цим в деяких районах Індії люди, йдучи в ліс, надягають на потилицю маску у вигляді обличчя.
19 . Тигри — сутінкові тварини, тобто на полювання вони виходять на світанку або заході.
20 . У основний раціон тигрів входять кабани, олені і бики. Трохи рідше полюють на леопардів, бурих ведмедів і пітонів. Після тривалої відсутності їжі нападають навіть на крокодилів.
Проти останніх тигри виробили особливу тактику: спершу йде кілька ударів лапами в очі, а потім вже осліпленого крокодила смугастий перевертає на спину і прокушує область шиї або черева, де в порівнянні з верхньою частиною рептилії шкіра значно тонше.
21 . Також тигри вживають в їжу і рослинні продукти необхідні для отримання важливих вітамінів.
22 . На людей тигри зазвичай не нападають, але відчуваючи загрозу, атака не змусить себе довго чекати. Часто на людей нападають зголоднілих особини і самки, що захищають своїх дитинчат.
23 . Раз спробувавши людського м’яса, малий відсоток тигрів стає людожерами.
В історії існує декілька випадків, коли жертвами тигрів — людожерів ставали більше сотні людей.
24 . У тигрів дуже розвинені і сильні лапи. Так одним ударом передньої лапи він може зламати ведмедеві хребет. А сили задніх лап достатньо, щоб здійснювати стрибки на 7-10 метрів в довжину.
тигр и медвідь
25 . Білі бенгальські тигри з’являються на світ лише в разі, що у обох батьків був особливий рецесивний ген. Цей ген зустрічається один раз на 10 000 тварин.
26 . Під час бігу на короткі дистанції тигр розвиває швидкість в 65 км / ч.
27 . У середньому тільки кожне 10-та полювання закінчується успіхом, тому тигри намагаються з’їсти якомога більше м’яса. Зазвичай після трапези до їх ваги додається до 30 кг.
28 . Тигри можуть імітувати голоси деяких інших тварин, зокрема ведмедів і леопардів. Цю незвичайну здатність вони використовують для приманки жертви в пастку.
29 . Звуки, що видаються під час гарчання мають настільки низьку тональність, що нечутні для вуха людини і більшості тварин.
Також дослідження показали, що низький рик тигра може вводити тварин у стан трансу на кілька секунд. Ці миті смугастий хижак використовує для проведення атаки.
30 . По запаху сечі тигр може визначити вік, стать і навіть розміри іншого смугастого.
Тепер ви знаєте безліч цікавих фактів про тигра і розумієте чому цією твариною так захоплюються і бояться водночас.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *