Цікаві факти про Велику депресію

Цікаві факти про Велику депресію, що мала місце в США в 1930-их роках зібрані в цій статті.

Цікаві факти про Велику депресію

В березні 1930 року президент США Герберт Гувер зробив офіційну заяву, в якій говорилося, що найгірше вже позаду і економіка країни повинна відновитися сама собою. Однак це було далеко не так і найгірше тільки починалося.

Люди ненавиділи свого президента. Ті, хто залишився без даху над головою, називали хатини в яких доводилося ночувати Гувервіле. Часто використовували вирази гуверівська юшка, гуверівська ковдру, гуверівські свині і так далі.

Великий чиказький гангстер Аль Капоне відкрив у той період безкоштовну їдальню, намагаючись налагодити зв’язок з громадськість. Примітно, що для мільйонів людей це було єдине джерело їжі, тому відбою бажаючим там поїсти просто не знаходилося. Так Аль Капоне набрав популярність в «світі простих людей».

Одна з найголовніших причин початку великої депресії — обвал біржі в 1929 році. У вівторок, 29 жовтня біржа втратила більше 14 млрд доларів. Це приблизно еквівалентно 500 мільярдом доларів на сьогоднішній день. Цікаво, що сума перевищувала річний федеральний бюджет більш ніж в 10 разів!

Велика депресія США послужила відкриттю нової моди. Точніше вона була вимушеною, особливо для жіночої статі: тонка талія, низький каблук і мінімум косметики. Таким чином модельєри створили новий красивий образ без будь-якої необхідності оновлювати гардероб.

На протязі всього періоду Великої депресії у Сполучених Штатах Америки рівень безробіття становив понад 25 %, тобто роботу мала тільки кожна четверта людина. Однак, найбільший трагізм ситуації був у тому, що навіть ті, хто мав роботу були змушені вести злиденне існування через те, що зарплата була урізана майже в три рази, а ціни на продовольство і одяг виросли прямо пропорційно. Коли почалася друга світова війна рівень безробіття за офіційними даними знизився до 10 відсотків.

Незважаючи на Велику депресію в період цих років у кіно ходило більше 65% американських громадян. Щотижня кінотеатри збирали майже 80 мільйонів людей охочих подивитися який-небудь фільм. Найбільш популярними фільмами були «Віднесені вітром», «Чарівник країни Оз» і «Кінг Конг».

Найскладнішу ношу в цей період несло «чорне» населення Сполучених Штатів Америки. Вони найчастіше потрапляли під скорочення і урізування зарплати. До білої частини роботодавці були більш прихильні, але в більшій частині ніяких поблажок не було.

Через те, що практично всі підприємці і фермери в період Великої депресії повністю збанкрутували, велика частина населення пустилася в тяжкі злочини. Найзнаменитіші бандити того часу Боні і Клайд. Їх фактично стали вважати національними героями, незважаючи на те, що вони грабували і вбивали.

Падіння біржі хоч і служило початком депресії, але це не стоїть на першому місці. Швидше крах викликало те, що підприємці, які дізналися про настільки стрімку втрату грошей кинулися в банки, щоб знімати з рахунків чесно нажиті долари, що викликало повний обвал і банкрутство.

Ви можете додавати інші цікаві відомості, цікавинки про окуляри через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *