Цікаві факти про язик

Цікаві факти про язик людини та тварин для дорослих та дітей зібрані в цій статті.

Цікаві факти про язик

Головні функції язика у людини — участь в процесі пережовування їжі, відчуття смаку, слиновиділення і можливість розбірливо розмовляти.

Як і у ссавців, язик виконує важливу роль в процесі вигодовування новонародженого, саме тому у малюків язик займає всю порожнину рота, торкаючись щік і ясен.

Язик — це поперечно-смугастий м’яз, покрита слизовою оболонкою. Жоден інший м’яз не є настільки рухомий і гнучкий, як цей, але все ж м’язи язика не є найсильнішими в організмі.

Багато хто знає, що за почуття смаку відповідальні сосочки, що покривають весь язик. Якщо ж бути більш точними, то за смак відповідають смакові цибулини, які розташовуються і на задньому краї неба, і в епітелії надгортанника і глотки.

Операція з пересадки язика була вперше здійснена лише в XXI столітті.

50% бактерій, що знаходяться в роті людини, живуть саме на поверхні язика.

Відбиток язика у кожної людини, як і відбиток пальців, унікальний.

Язик є єдиним м’язом в тілі людини, який закріплений тільки з одного боку.

Язик заживає набагато швидше, ніж будь-яка інша частина тіла людини.

Характерному тембру голосу Мік Джаггер, незмінний вокаліст Rolling Stones, зобов’язаний саме язику. В юності співак захоплювався баскетболом, але на одному з матчів врізався в суперника і відкусив собі шматочок язика. Мік не міг розмовляти після цього цілий тиждень, а коли вилікувався, зрозумів, що його голос змінився.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *