Цікаві факти про Євразію

Чи знаєте ви щось цікаве про Євразію? У цій статті зібрана цікава інформація про Євразію, яка розширить ваші знання з географії. Цікаві факти про гори Євразії, про тварин, про річки, про клімат і природу.

Цікаві факти про Євразію на українській мові

Євразія — найбільший материк на Землі. Площа — 53893000 км², що складає 36% площі суші.

На материку розташовується країна з унікальними погодними умовами — Ісландія. Її суходіл завжди вільний від льоду, а погода може змінюватися по кілька разів на добу. В країні проживає трохи менше 320000 чоловік, а столиця Ісландії — Рейк’явік — настільки невелика, що всі жителі знають один одного і не соромляться сходити в магазин в піжамі або залишити дитину в колясці без нагляду на короткий час.

Ісландія — країна вимерлих і діючих вулканів. Тепло вулканів нагріває підземні води до температури 100 ° С. На острові налічуються сотні джерел гарячої води. Енергія гейзерів приводить в рух турбіни електростанцій, обігріває житлові будинки, в оранжереях вирощують огірки, помідори, лимони, банани, квіти. Столиця Ісландії Рейк’явік є одним з найчистіших міст світу.

Найвища гірська система Євразії та світу — Гімалаї — складається з декількох паралельних хребтів, які простягаються з північного заходу на південний схід на 2400 км. Найвищий з них — Головний Гімалайський хребет. Тут знаходяться 11 найвищих вершин світу, висота яких перевищує 8000 м. Якби каміння Гімалаїв розкидати рівномірно по всій поверхні Землі, то її середня висота підвищилася б до 18-20 м.

У Євразії знаходиться найвища гора Землі — Джомолунгма (Еверест), найбільше озеро — Каспійське море і саме глибоке — Байкал, найбільша гірська система за площею — Тібет, найбільший півострів — Аравійський, найбільша географічна область — Сибір, найнижча точка суші — Западина Мертвого моря.

Першу карту, на якій були зображені Європа, Азія і частина Африки, склав давньогрецький вчений Ератосфен Кіренський (III ст. до н. е.). Вона була дуже недосконала. Суша займала більшу частину карти.

Протока Босфор — найвужча міжконтинентальна протока в світі. ЇЇ ширина — 750-3700 м. Назва означає «бугайовий брід».

Керченська протока, що з’єднує Чорне та Азовське моря, — найдрібніша у світі: в її судноплавній частині глибина становить 5-15 м.

Найбільший у світі архіпелаг — Зондські острови. Він складається з 10 000 островів.

Найбільше вулканів на Тихоокеанському узбережжі Євразії. Це вулкани Камчатки, Курильських, Японських, Філіппінських, Зондських островів. Тільки на Камчатці та Курильських островах зосереджено 199 вулканів, серед них 67 діючі. Виверження вулкана Безіменного на Камчатці в 1955 р. було найпотужнішим у XX ст. попіл, викинутий вулканом, дістався Британських островів.

Найдовшою річкою Євразії є Волга. Дунай — друга за довжиною річка Європи (2857 км).

Перше місце за кількістю озер серед держав світу займають Швеція і Фінляндія. Озера становлять 9% їх території.

Найдовший судноплавний канал світу — Великий канал в Китаї. Його загальна довжина — +1728 км. Він функціонує з XIII ст., А почав будуватися ще в VI ст. до н. е.

У лісах тропічної Азії зростає найдовша рослина у світі — індійська пальма ротанга-ліана. Її стебло досягає 300 м в довжину.

Найпівнічніший масив лісу на планеті знаходиться на півострові Таймир серед зони крижаних арктичних пустель. Дерева тут досягають 4-7 м у висоту. Вчені досі не можуть пояснити це надзвичайне явище.

Єдині птахи, що виводять пташенят взимку в люті морози, — кльости, які живуть в азіатській тайзі. Пояснюється це тим, що основною їжею цих птахів є насіння шишок, що дозрівають на початку зими.

Емблемою Всесвітнього фонду охорони дикої природи служить бамбуковий ведмідь панда. Тепер ці тварини зустрічаються все рідше через вирубку бамбукових лісів. Припускають, що панд залишилося близько 1000 особин. Китайське законодавство забороняє полювати на панд. Цей ведмедик харчується пагонами бамбука, з’їдаючи їх за добу до 20 кг. Панда ходить на чотирьох лапах, добре лазить по деревах, проте не впадає в сплячку, як інші ведмеді.

Ви можете додавати цікавинки про Євразію, цікаві відомості про Євразію через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *