Цікаві факти про Йорданію

Цікаві факти про Йорданію для дітей та дорослих зібрані в цій статті.

Йорданія: цікаві факти

Офіційна назва Йорданії «Йорданського Хашимітського Королівства.

Близько 90% території королівства займають пустелі і напівпустелі.

Офіційною мовою є арабська, але англійську використовують  усі верстви населення.

У Йорданії, як правило, ввічливо відхилити пропозицію їжі три рази, перш ніж прийняти запрошення.

Туристів приваблюють в Йорданії пляжі і коралові рифи затоки Акаба, Мертве море і одне з нових семи чудес світуПетра.

Петра, столиця Набатейського арабів, це місто, було висічене у скелі дві тисячі років тому і залишалося загубленим і невідомим європейцям до 19-го століття.

Переважна більшість — мусульмани — суніти, є також араби-християни. Визнаними конфесіями в Йорданії є: грецька православна, грецька католицька, Сирійська Православна, Коптська православна, вірменська православна, протестантська, і частина віруючих це мусульмани-шиїти.

Араби, черкеси і вірмени складають одну з основних етнічних груп Йорданії.

Валюта Йорданії — йорданський динар.

Йорданія є членом Ліги арабських держав, створеної в 1945 році.

Землі Айн Газаль, розташовані поблизу Аммана, були вперше заселені більше 9000 років тому.

На території сучасної Йорданії були розташовані стародавні королівства — Аммон, Едом і Моав

Вважається, що Мойсей був похований на горі Нево Йорданії.

Прикінцеві епізоди фільму «Індіана Джонс і останній хрестовий похід» були зняті саме в Петра, столиці стародавнього арабського племені набатійців.

Віфанія місце паломництва. Ось уже дві тисячі років землі навпроти Єрихону відомі як місце, де відбулося хрещення Ісуса Христа. Приголомшливі археологічні знахідки, зроблені в 1996 році в ході розкопок між річкою Йордан і Телль ель-Харрар, підтвердили, що саме ця область іменувалася в Біблії «Віфанія за Йорданом». Саме тут жив Іоанн Предтеча, тут зустрів він Христа і хрестив його. Тель ель-Харрар має й іншу арабську назву — Тель Мар Еліас, тобто Гора Святого Іллі. Це місце, звідки Ілля Пророк був живим піднесений на Небо.

Мукавір знаходиться в годині їзди від Мадаби по мальовничій Царській дорозі. Це фортеця царя Ірода Великого. Після смерті царя його син Ірод Антипа успадкував фортецю. Саме там, після фатального танцю семи вуалей, виконаного Соломією, іудейський цар Ірод пообіцяв виконати будь-яке бажання красуні. Вона попросила голову Іоанна Хрестителя. Довелося царю стримати обіцянку. І незабаром в зал внесли на блюді щойно відрубану голову пророка. Дівчина взяла її в подарунок своїй матері.

У селі Мукавір на вершині 700-метрової скелі височить фортеця Махайрос (Machaerus, 100 м до н.е.) — місцеві жителі називають її Калаат аль-Мешнек (Qala’at al-Meshneq, «Замок негідників»).

Національна страва Йорданії — мансаф, велика таця з рису з шматочками тушкованою баранини / курки, Джамід і йогуртовий соус.

У Йорданії існує легенда, що кам’яний стовп, на скелі на березі Мертвого моря — це згадуваний в Біблії «соляний стовп». У нього перетворилася дружина праведника Лота, який втік з сім’єю з Содому. Таких стовпів стоїть кілька на цьому піднесенні. А місцевість цілком підходить під біблійні описи. Вчені стверджують, що спалені метеоритним дощем дотла міста знаходилися зовсім поруч.

Йорданія перебувала під управлінням Великобританії до 1946 р, коли було проголошено Йорданське Хашимітське Королівство

У 1948-1949 рр. Йорданія брала участь в арабо-ізраїльській війні.

Прикордонні конфлікти з Ізраїлем переросли в нову арабо-ізраїльську війну в 1967 р (Шестиденна війна), яка закінчилася для Йорданії втратою найбагатшою області королівства — Західного берега річки Йордан.

Король Хусейн (1935-1999) правив країною 47 років.

Мертве море — «Море солі»; також Асфальтове море, Содомське море — безстічне солоне озеро в Йорданії. Його поверхня і узбережжя знаходяться на рівні 422 м нижче рівня моря і цей рівень постійно знижується. Узбережжя озера є найнижчою ділянкою суші на Землі. Мертве море це один з найбільш солоних водойм на Землі, солоність досягає 33,7%. Довжина озера 67 км, ширина 18 км в найширшому місці, максимальна глибина 378 м.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *