Цікаві факти про заповідники

асканія нова цікаве Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про заповідники України – Дунайський заповідник, Чорноморський біосферний заповідник та Асканія-Нова Ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти про заповідники

Заповідник – це акваторія або територія, на якій в природному стані зберігається абсолютно весь природний її комплекс.

Цікаві факти про Дунайський заповідник

* Згідно Рішення координаційного Міжнародного комітету, який відповідає діям програми ЮНЕСКО – «Людина і біосфера», від 9 грудня 1998 року Дунайський заповідник був включений в склад всесвітньої мережі резерватів біосферного типу у складі українсько-румунського білатерального біосферного резервату під назвою «Дельта Дунаю». В 1999 році ЮНЕСКО видала дунайському заповіднику відповідний диплом.

* Заповідник знаходиться в тому місці, де річка Дунай впадає в Чорне море, в його гирлі. На території заповідної зони міститься дуже велика кількість заток, озер, каналів, проток та боліт.

* У безмежних водах заповідника мешкає більше ніж 90 видів риб, включаючи саму найбільшу прісноводну рибу – білугу. Також запливати сюди люблять і чорноморські дельфіни. Але особливу цінність, особливим надбанням заповідника є тюлень-чернець, який занесений до Червоного списку Європи.

* Своєрідною столицею Дунайського заповідника є місто Вилкове. Його ще називають українською Венецією.

* У цьому заповіднику найбільша кількість птахів, перелітних та постійно проживаючих. Від рідкісних рожевих фламінго до звичайних перелітних птахів.

Цікаві факти про Чорноморський біосферний заповідник

* На території Чорноморського заповідника проживає більше чим 300 видів птахів, так як йому належить особлива роль – збереження рідкісних видів птахів (саме це і було метою створення заповідника). Тут можна зустріти – кулика-сороку, морського зуйка, гагу звичайну, ходуличника, крохаля довгоносого, реготуна чорноголового, орлана-білохвіста, дрохву, пелікана рожевого, тощо.

* Заповідник охоплює території Херсонської області та частково Миколаївської. Створений він був у 1927 році.

* Чорноморський біосферний заповідник являється найбільшим в Україні заповідником. Дана територія складається з декількох ділянок, які репрезентують різноманітні ландшафти приморської частини півдня України. А це – азональний піщано-степовий, зональний пустельно-степовий, азональний лісостеповий, приморський солончаковий.

* На території заповідної зони росте близько 60 видів зникаючих, ендемічних рослин.

* В Чорноморському заповіднику мешкає 29 видів тварин, які занесені до Червоного списку Європи, і 124 види тварин, які занесені до Червоної книги України.

* Справжня окраса заповідника – це Тендрівська коса. Давні греки її прозвали Ахіллесовою дорогою і побудували на честь Ахіллеса там храм.

Цікаві факти про заповідник Асканія Нова

* Асканія заснована в наприкінці ХІХ століття герцогом Ангальт-Кетенського. Російський цар Микола I віддав йому ці землі практично задарма – всього 8 копійок за1 га землі. Спочатку герцог хотів створити на придбаній території вівчарську колонію. Він і назвав свою землю «Асканія» – в честь родового гнізда. Після смерті герцога, землі Асканії були викуплені Фрідріхом Фальц-Фейном – людиною, яка і заснувала заповідник.

* Степ природоохоронної зони у Європі не має аналогів.

* Згідно Бюро ЮНЕСКО, заповідник належить до еталонних територій на планеті.

* Асканія – Нове була першим заповідником, яка отримала коней породи Пржевальського найпершою у світі. Зараз їх чисельність в заповіднику найбільша на планеті і монгольський уряд навіть викупив один табун коней, щоб повернути їх на прабатьківську землю – пустелю Гобі.

* Цікаво, що степ, на якому власне створений заповідник, не має жодної водної артерії. Задля вирішення цієї проблеми було розроблено унікальну систему каналів та штучних озер. До речі ця система отримала перше місце в Парижі на виставці досягнень в ХІХ ст.

* В 2009 році заповідник Асканія – Нова представляв Україну у конкурсі Всесвітнього значення «Сім нових чудес природи».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про заповідники України.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. дима

    ачвник

    Відповіcти
  2. спасибо большоэ

    спасибо вам

    Відповіcти