Цікаві факти про планету Земля

Всі ми живемо, але не часто помічаємо красу нашої планети. А наскільки життя на Землі є дивовижним, скільки видів тварин на ній жеве, скільки різних рослин, це навіть важко уявити. Пропонуємо вам ознайомитися з нашою планетою ближче — цікаві факти про планету Земля

Цікаві факти про Землю

Пропонуємо вашій увазі підбірку різноманітних фактів , присвячених нашій планеті.

 1. Скільки Землі років? Нашій планеті більш ніж 4,5 млрд. років. Останні дослідження засвідчили, що Земля зовсім трохи молодша Сонця – вона з’явилася лише на 10 мільйонів років пізніше.
 2. Де саме жарке місце на Землі? «Долина смерті» в штаті Каліфорнія, США вважається найспекотнішим місцем на Землі. У 1917 році протягом 43 днів там трималася температура понад 48,9 градусів за Цельсієм. Проте в Лівії є містечко Аль-Азіза, де максимальна зафіксована температура повітря становила 57,8 градусів за Цельсію.
 3. Де найхолодніше місце на Землі? Найхолоднішим місцем на Землі вважається Полюс недоступності в Антарктиді. Середньорічна температура там становить -57.8 градусів за Цельсієм.
 4. Скільки пилу проходить через атмосферу і випадає на Землю за рік? Точно сказати важко, але за приблизними підрахунками близько 1 млрд грам або 1000 тонн.
 5. Як далеко знаходиться центр Землі? Відстань від поверхні Землі до її центру становить приблизно 6378 км. У самому тонкому місці воно не перевищує 66 км.
 6. З чого складається повітря, яким ми дихаємо? Деякі помилково вважають, що повітря по більшій частині складається з кисню. Це не так, кисню в повітрі менше 20%. А на 80% повітря складається з азоту.
 7. Чи жарко в центрі Землі? Температура в центрі Землі становить приблизно 3870 градусів за Цельсієм. З наближенням до центру Землі на один кілометр температура в середньому зростає на 20 градусів за Цельсієм.
 8. Наскільки великі запаси прісної води на Землі? Всього на Землі близько трьох мільйонів кубічних кілометрів прісної води. Більша її частина знаходиться на глибині 1 кілометра під земною поверхнею.
 9. Скільки всього золота було вилучено із земних надр за історію людства? Всього людям вдалося видобути понад 193000 тонн цього дорогоцінного металу. Якщо вилити з цього золота куб, то за розміром він буде приблизно дорівнювати семиповерховій будівлі.
 10. Такі різні кольори неба. Полярне сяйво з’являється тоді , коли заряджені частки , які виходять від Сонця , добираються до магнітного поля нашої планети і руйнуються у верхніх шарах атмосфери біля полюсів. Частинки стають активніше в період максимальної активності Сонця , яка відбувається циклічно кожні 11 років. Поблизу південного полюса полярне сяйво люди рідше можуть спостерігати через те , що рідко з’являються біля узбережжя Антарктиди.
 11.  Є й інші планети , подібні до нашої. Вчені припускають , що у Всесвіті існує безліч планет , схожих на нашу. Були виявлені докази того , що планети , подібні до Землі , обертаються навколо далеких зірок. Наприклад , планета під назвою Kepler 22 — b обертається навколо зірки на такій же відстані від неї , як і наша планета від Сонця , а це вказує на те , що на цій планеті можуть бути сприятливі умови для життя. Хоча чи є життя на цих планетах — поки є предметом суперечок в науковому світі.
 12. Хто добирався до південного полюса ? Перша людина, яка успішно перетнув Антарктичну пустелю , щоб дістатися до Південного полюса , був норвежець Руаль Амундсен . Він і ще 4 людини за допомогою саней , які тягнули собаки , дісталися до полюса в грудні 1911 року. Амундсен говорив , що йому супроводжувала удача завдяки ретельному плануванню .
 13.  Саме сухе місце на Землі. Саме сухе місце на планеті , де іноді з’являється людина — пустеля Атакама в Чилі і Перу . У центрі цієї пустелі є місця , де ніколи не було зафіксовано дощу . Хоча в Сухих Долинах Антарктиди дощу не спостерігалося вже мільйони років.
 14. Найнижча щільність населення на Землі. Людям , які іноді люблять побути на самоті , радять відправитися до Гренландії. На цьому острові найнижча щільність населення на Землі. Так в 2010 році на площі 2166086 квадратних кілометрів жило всього 56534 людини. Більшість жителів Гренландії можна зустріти біля узбережжя .
 15. Найбільш густонаселене місто. Не любите густонаселені міста ? Тоді не радимо вам вирушати в Манілу . Це місто — столиця Філіппін — є самим густонаселеним містом планети , де на порівняно малому клаптику землі змушена тулитися велика частина населення країни. Згідно з переписом населення у 2007 році на 38,55 квадратних кілометри поміщалося 1660714 людей!
 16. Самий менший ссавець. На Землі мешкає велика кількість крихітних істот , організм деяких з їх складається всього лише з однієї клітини. Але самим дрібним тваринам — ссавцям можна назвати свиноносого кажана. Цей уразливий вид кажанів мешкає в південно -східній Азії. Миша досягає в довжину близько 3-3,3 сантиметрів і важить близько 2 грамів. Ця летюча миша може позмагатися з карликової многозубкой , яка має приблизно такі ж розміри.
 17. Найбільші організми на Землі. Найбільшими організмами на планеті можна назвати , як це не дивно , гриби. Велика частина грибного організму захована під землею. У 1992 році вчені повідомили в журналі Nature про те , що опеньок в Орегоні займав площу 0,89 га .
 18. Найбільше дерево на Землі. Коли ми намагаємося згадати про найбільших живих істотах на планеті , на розум приходять кити і слони. Гігантська секвойя «Генерал Шерман » є за обсягом найбільшим деревом на планеті , яке росте в Національному парку « Секвойя » , Каліфорнія. Стовбур дерева містить 1486,6 кубічних метрів матеріалу.
 19. Найбільший басейн на планеті Земля. Найбільшим океанічним басейном на планеті вважається басейн Тихого океану , який займає площу 155 мільйонів квадратних кілометрів і містить більше половини всієї води на Землі. Він настільки великий , що всі континенти могли поміститися на тій же площі.
 20. Населені берегові лінії. Берегові лінії займають всього 20 відсотків території США , не включаючи Аляску , і є домом для більш 50 відсотків американців , тобто більшість воліє жити біля моря .
 21. Найпотужніше виверження вулкана. Найсильніше виверження , свідком якого була людина , сталося в квітні 1815 на горі Тамбора , в Індонезії. За шкалою VEI це виверження досягло 7 балів , Причому самої верхньої точкою шкали є цифра 8 . За розповідями очевидців , виверження було настільки потужним , що звуки гуркітливого вулкана можна було почути навіть на острові Суматра в 1930 кілометрах. Виверження забрало життя близько 71 тисячі чоловік , клуби чорного диму можна було спостерігати на островах , розташованих досить далеко від вулкана.
 22. Найактивніший вулкан на Землі. Найактивнішим вулканом можна назвати вулкан Стромболі , який розташований на вулканічному острові в Середземному морі , на південному заході від Італії . За останні 20 тисяч років вулкан вивергався практично постійно. У темряві , завдяки підсвічуванню лавою , вулкан можна помітити з моря , тому його іноді називають « Маяком Середземномор’я» .
 23. Відстань до Сонця. Земля знаходиться приблизно в 150 мільйонах кілометрів від Сонця. Для того щоб досягти поверхні нашої планети , для сонячного світла необхідно 8 хвилин 19 секунд.
 24. Космічний пил. Кожен день на поверхню нашої планети обсипається космічний пил : приблизно 100 тонн міжпланетного матеріалу ( в основному у вигляді пилу) . Найдрібніші частинки виділяють комети , коли їх лід починає випаровуватися з наближенням до Сонця.
 25. Запаси золота на Землі. У найбільших морях планети міститься більше 20 мільйонів тон золота , однак дістати його не так вже й просто. Золото настільки розчинено в морській воді , що в кожному літрі в середньому можна виявити всього 13 — мільярдну частину грама золота. Золото в нерозчинному вигляді заховано глибоко в надрах породи , на дні океану , тому його добути поки не можливо. Але якби це сталося , кожна людина на планеті міг би стати потенційним власником 4,5 кілограмів дорогоцінного металу , але був би він все ще дорогоцінним ?
 26. Океани на планеті Земля. Океани покривають близько 70 відсотків земної поверхні , але люди вивчили поки тільки 5 відсотків. Інші 95 відсотків океану людина ніколи не бачив.
 27. Природна електрика. Громи і блискавки — одні з найстрашніших явищ природи. Всього один удар блискавки може нагріти повітря приблизно до 30 тисяч градусів Цельсія , що змушує повітря сильно розширюватися і створює вибухову хвилю , а також сильний гуркіт , який ми називаємо громом.
 28. Найнижча точка на Землі. До найнижчої точки на суші можна легко дістатися . Це Мертве море, розташоване між Йорданією та Ізраїлем. Рівень води на 423 метри нижче рівня моря , причому він продовжує падати приблизно на 1 метр на рік.
 29. Найглибша точка на планеті Земля. Наскільки глибоко в надра Землі здатний дістатися людина? Найглибшої точкою на планеті є Маріанська западина , глибина якої 10 916 метрів нижче рівня моря. Найглибша точка планети , не покрита океаном , знаходиться на глибині 2555 метрів нижче рівня моря , але туди навряд чи можна добратися. Це западина Бентлі , в Антарктиді , яка заповнена товстим шаром льоду.
 30. Найбагатші екосистеми на планеті Земля. Коралові рифи притягують найбільшу кількість живих істот на одиницю площі , ніж будь-які інші екосистеми планети. З ними можуть змагатися хіба що тропічні ліси. Рифи складаються з крихітних коралових поліпів , які будують вапняні структури . Вони є найбільшими живими структурами на планеті , які можна помітити навіть з космосу. На жаль, через погіршення екології та зміни клімату коралові рифи гинуть все швидше .
 31. Найдовший гірський ланцюг на Землі. Якщо ви хотіли б побачити найдовший гірський ланцюг , вам довелося б опуститися глибоко під воду. Підводний ланцюга простягається на відстань 65 тисяч кілометрів — це ланцюг підводних вулканів , яка опоясує Землю. Лава вивергається на дні океанів , утворюючи підводні гори.
 32. Найвищі гори на планеті. Гора Еверест або , як її ще називають , Джомолунгма , є найвищою горою . Її вершина знаходиться на висоті 8848 метрів над рівнем моря. Однак , якщо виміряти гору від самого її початку до вершини — вона досягає 17170 метрів.
 33. Найхолодніше місце на Землі. Не буде великою несподіванкою дізнатися , що найхолодніше місце на планеті знаходиться в Антарктиді. Однак градусник термометра там опускається на небувалу величину. Взимку температура може досягати мінус 73 градуси Цельсія. Але сама екстремально низька температура була зафіксована 21 липня 1983 на російській станції Схід і склала мінус 89,2 градуса Цельсія.
 34. Найспекотніше місце на Землі. Найспекотнішим місцем планети є Лівія , де градусник показував 57,8 градусів Цельсія вище нуля у вересні 1922 року. Можливо , десь у пустелі є й більш жаркі точки , однак вони знаходяться за межами станцій спостереження .
 35. Найсильніший землетрус на Землі. Найсильніший землетрус , яке спостерігалося на території США — був землетрус потужністю 9,2 бала , який стався на Алясці 28 березня 1964 . Але найсильнішим землетрусом, який зафіксували сучасні сейсмологи , вважається землетрус в Чилі , який стався 22 травня 1960 . Його потужність склала 9,5 балів.

Ось такі цікаві та дивовижні факти про планету Земля, багато яких ми не знали, а про деякі можливо чули, але не запамятали.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії
Коментарі:
 1. 2 года ago
 2. 2 года ago
  • 1 год ago
   • 1 год ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *