Цікаві факти про жуків

Чи знаєте ви щось цікаве про жуків? Цікава інформація про жуків зібрана в цій статті.

Цікаві факти про жуків

Серед всіх комах загін жуків є найчисленнішим. Всього на Землі зустрічається більш 350 тисяч жуків! Однак біологи вважають що їх реальна чисельність — понад 5 млн видів.

Як і у багатьох комах, у жука три основні частини — голова, груди і черевце, одягнені в  тверду оболонку. Також у жуків є вусики, які допомагають їм орієнтуватися в просторі, і на них близько десяти чутливих зон.

Жуки є найважливішою частиною будь-якої екосистеми. За рахунок того що вони харчуються продуктами життєдіяльності інших рослин і тварин, вони є своєрідними сміттярами природи. Наприклад, вони поїдають опале листя дерев і продукти травлення тварин. Таким чином вони відновлюють в екосистемі баланс хімічних речовин, наприклад вуглекислого газу і азоту, які, в іншому випадку, потрапляли б в грунт.

Але крім «збирання сміття» кілька великих видів жуків можуть поїдати невеликого розміру птахів, а іноді, нападають на дрібні види ссавців. Але різновидів жуків багато, і зустрічаються у нашому світі і мирні створіння, які поїдають деревний пил, і поглинаючи іноді, «закопуються» в дерева.

Жуки поширилися майже на всю планету, і є здобиччю для сотень інших видів тварин, і навіть рослин! Але в кожній окремій екосистемі зв’язок «хижак-жертва» може змінюватися кардинально. В одній області проживання жук — здобич, в іншій — хижак.

Кожна третя комаха на нашій планеті — жук.

«Дроворуб-титан» — найбільший жук в світі — його розміри сягають 17 сантиметрів.

Самі довгоживучі з комах … це жуки златки (сімейство Buprestidae). Відома златка, яка прожила не менше 47 років в стані личинки.

Жук-гнойовик (Geоtrupes) здатний пересувати тяжкість, що перевищує його масу в 90 разів. Через відсутність гнойових жуків у фауні Австралії в кінці XIX століття ледь не вибухнула екологічна катастрофа: коров’ячий гній став отруювати місцеву рослинність.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *