Цікаві факти про зуби

Чи знаєте ви щось цікаве про зуби? Цікава інформація про зуби зібрана в цій статті.

Цікаві факти про зуби

-Як Відомо, у звичайної людини протягом життя зуби змінюються двічі: спочатку з’являється 20 молочних зубів, а потім 32 постійних зуба. До речі, назву «молочні зуби» дав Гіппократ, який був переконаний, що найперші зуби дитини формуються з молока.

-Перша електрична зубна щітка була запатентована в Щвейцарії після Другої світової війни. Вона працювала від електричної мережі. Хоча багатьом ця ідея здалася дивною, але електрична зубна щітка швидко завоювала популярність. Зараз 12% людей у ​​всьому світі користуються електричною зубною щіткою.

— Численні дослідження доводять, що перші дантисти з’явилися в Єгипті за три тисячі років до нашої ери. Вони переставляли зуб від однієї людини іншій. Зазвичай від бідного — багатому.

— За життя фараонам вставляли штучні зуби, які виточувалися зі слонової кістки. Така конструкція була схожа на сучасний бюгельний протез: штучні зуби кріпилися до здорових за допомогою золотих зволікань.

-Завдяки Сучасним технологіям в стоматології, 46% жителів зовсім не бояться стоматологів. Однак інші 54% громадян заявили, що візит до зубного лікаря викликає у них деяку неприязнь.

-Зубна Емаль — найтвердіша тканина, яка виробляється організмом людини.

-Зубна Паста була винайдена єгиптянами приблизно 5000 років тому і була сумішшю вина і пемзи.

Перші Зубні щітки з’явилися в Китаї всього близько 500 років тому. Матеріалами для них служили свиняча щетина, кінське і борсукове волосся.

-Зуби — Єдина частина людського організму, яка нездатна до самовідновлення. Зате у слонів нові зуби можуть виростати до 6 разів.

-Якщо Ви правша, то більшу частину їжі ви пережовуєте на правій стороні щелепи, і навпаки, якщо ви лівша, то на лівій.

-До речі, абсолютна сила жувальних м’язів може досягати сили 390 кг. Звичайно такий тиск зможе витримати не кожен зуб, і тому звичайний жувальний тиск дорівнює 9-15 кг (ну максимум 100 кг, якщо ви гризете горіхи).

-Якщо у одного з однояйцевих близнюків не вистачає того чи іншого зуба, як правило, такий же зуб відсутній і у іншого близнюка.

-Цукор був вперше доданий в жувальну гумку саме стоматологом (Вільямом Семпли в 1869 році). До речі, електричний стілець теж був винайдений стоматологом.

-Зуби можуть дуже довго зберігатися, не піддаючись впливу води, лугів, і витримують температуру до 1000 градусів.

— Не дивлячись на те, що кальцій необхідний для кісткових тканин, 99% всього кальцію в організмі знаходиться в зубах.

— За день в роті дорослої людини утворюється приблизно 1,5 літра слини.

— Як відомо, алмаз дуже твердий камінь, тому він ідеально підходить для виготовлення різних інструментів, таких як, наприклад, стоматологічні бори.

Цікавинки про зуби, цікаві відомості про зуби ви можете лишати через форму коментарів.

Коментарі:
  1. 1 год ago
  2. 1 год ago
  3. 1 год ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *