Цікаві психологічні факти

Цікаві психологічні факти розширять ваші знання про можливості людини.

Цікаві факти з психології

Одного разу університетські психологи попросили пригадати студентів першого та другого курсів свої шкільні оцінки з різних предметів. Потім порівняли їхні свідчення з реальністю. У випадках з хорошими та відмінними оцінками студенти в 89% випадків правильно згадали свою оцінку. Трійки ж тільки в 29% випадків. У цьому випадку оцінка була гіршою, ніж сказали студенти. З цього випливає, що хороші оцінки запам’ятовуються краще, ніж погані.

Спортивні команди, які грають у чорній формі набагато частіше караються суддею. Це було доведено як і за багаторічною статистикою НФЛ і НХЛ, так і в теорії, коли рефері попросили судити постановочні матчі з аналогічними порушеннями. Тільки в цих матчах форма була іншого кольору. В історії є дві команди, які змінювали форму з або на чорний колір — це Vancouver Canucks і Pittsburg Penguins. У чорній формі і ті, й ті отримували в середньому по 12, а у формі іншого кольору — всього 8 штрафних хвилин за матч.

Якщо в магазині поміняти цінник з «Манго — $ 0.25 за штуку» на «Манго — $ 1/4 за штуку», то продажі збільшаться. Таким чином можна підвищувати продажі не змінюючи вартість, а всього лише змінити цінник. Цей принцип універсальний.

Ймовірно ви чули такі показники: чоловіків мав близькість з сімома партнерками. Жінка мала близькість з 4 різними чоловіками. Але так як у різних статей мотивація зовсім протилежна — якщо у жінки багато чоловіків, то це непристойна поведінка, а якщо у чоловіка багато партнерок, то він мачо, — тому і показники дуже різні.

Однак є й такий дивовижний факт: в країнах з високим ВВП чоловіки в середньому мають показник рівний 10 напарниця, а з низьким — близько 6. Значить існує все ж прямий зв’язок між багатством і зрадами.

Факти про злочинність

Свідки жінки і свідки чоловіки зовсім по різному дають свідчення, як свідки злочинів. Якщо злочинець вихопив сумочку, жінки запам’ятовують вираз обличчя жертви. Чоловіки ж у свою чергу запам’ятовують деталі саме грабіжника, що, звичайно, більш корисно.

Є пряма залежність між зовнішнім виглядом і злочинністю. Зазвичай злочинець менш привабливий, ніж звичайний середньостатистичний чоловік. Привабливі люди рідше йдуть на злочини.

Якщо провозити бомби по частинах, розбивши їх на компоненти, в 60% випадках ви зможете провести їх в авіабагажі. Якщо ж вирішите провезти цілком, навіть звичайний муляж, то цей показник падає до 25%.

І ще один цікавий факт. У незнайомому місці, за статистикою, більшість людей робить поворот направо. Це відносно правшів. У лівш ситуація зворотна. Тому якщо вам хочеться уникнути натовпу або лінь стояти довго в черзі, то вибирайте чергу, яка знаходиться лівіше і уникайте вимог «взяти правіше».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *