Туве Янссон біографія скорочено

Туве Янссон біографія коротко викладена в цій статті.

Туве Янссон біографія скорочено

Туве Маріка Янссон — відома фінська письменниця, художниця, ілюстратор. Відома завдяки своїм книгам про мумі-тролів.

Туве Янссон народилася 9 серпня 1914 року в творчій родині в Хельсікі (Фінляндія), де і прожила все життя. Закінчила середню школу в Хельсінкі.

У 15 років Туве Янссон їде вчитися до Швеції, отримавши диплом факультету образотворчих мистецтв Коледжу мистецтв, вона проходить стажування в художніх школах Франції, Німеччини, Італії. До цього часу у себе на батьківщині вона вже домоглася певного визнання, оскільки мало не з 10 років виконувала ілюстрації для популярного дитячого журналу

Перша виставка робіт Туве Янссон відбулася в 1943 в Хельсінкі. Її живописні роботи були представлені на багатьох виставках Фінляндії і Швеції, вона багато працювала для театру, який був її пристрастю, і ілюструвала книги. Янссон любила англійську літературу і тому з особливим натхненням працювала над малюнками до книг Л.Керролла і Дж. Р. Толкіна.

Перша книга з серії робіт про мумі-тролів вийшла друком в 1945 ( «Маленькі тролі і велика повінь», проте популярність завоювала її друга повість «Мумі-троль і комета» (1946), в якій був поданий докладний опис Долини мумі-тролів (Мумі-дален), що стала місцем дії більшості подальших історій. Наступна книга — «Капелюх чарівника» (1949) — дала поштовх «мумі-буму» в багатьох країнах світу.

З 1953 по 1959 Туве Янссон малювала комікс про мумі-тролів для The London Evening News, який потім (до 1970) малював її брат, Ларс Янссон.

Вражаюче, але сама Янссон завжди підкреслювала, що в першу чергу вона — художник, і дуже серйозно до своєї літературної діяльності не ставилася. Однак її картини завжди привертали набагато менше уваги, ніж книжки про мумі-тролів.

Дитячі книги Янссон перекладені більш ніж на 30 мов світу. Її твори для дорослих відомі гірше.

27 червня 2001 року письменниця померла від обширного крововиливу в мозок.

Коротка біографія Туве Янсон на українській мовідопоможе підготуватися до уроку та знати інформацію про життя письменника.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *