Тварини пустелі

Які тварини живуть в пустелі та як вони пристосувалися до таких непростих умов? Розповідь про тварин пустелі містить перелік основних жителів.

Тваринний світ пустель

Природні і кліматичні умови пустель вчені називають екстремальними. Єдине, чого так гостро не вистачає в пустельних територіях, так це вологи. Досить багато там сонця і тепла. Вдень температура піднімається до 45-50 °, а в окремих областях — до 58°, а поверхня земної кулі розжарюється при цьому до 80-90 °. Мешканці пустелі все ж пристосувалися до такого клімату.

Найпоширеніші тварини пустелі:

 • Ящірка Молох

Шкіра молох здатна вбирати воду, і під впливом капілярних сил направляє її в пащу ящірки. Контактуючи з водою, молох змінює забарвлення — вона стає набагато темніше і і збільшується в масі тіла до 30%.

 • Африканська риюча жаба

Коли сезон дощів в пустелі закінчується — жаба вириває нору на глибині від 15 до 20 см. Потім вона виділяє слиз, який висохши, перетворюється в кокон і до нового сезону дощів впадає в сплячку.

 • Карликова африканська гадюка

Мешкає в пустелях Наміб, Мохаве і на північному заході Мексики. Переміщається в просторі за допомогою бокового ходу.

 • Лисиця фенек

Є мешканцем Північної Африки. Її відмінна риса — великі вуха, у яких 2 цілі: вловлюють звуки, які виходять від потенційної здобичі, і розсіюють по тілу надлишкове тепло. Вони прекрасно охолоджують фенька в особливо спекотні дні, а ось товста шуба є відмінною теплоізоляцією під час холодних ночей в пустелі.

 • Капська земляна білка

Цей гризун захищається від сонячних променів пустелі, піднімаючи хвіст вгору як сонцезахисну парасольку.

Список тварин пустель складно уявити без верблюда. Жир, що зберігалися в горбах використовується як їжа, виступає в якості теплоізоляції тіла. У вухах розташовані товсті шерстинки, які захищають їх від засмічення піском.

 • Ряскові птици

Дане сімейство птахів, мешкає в пустелях Північної Африки та Азії. Птахи мають густе оперення, яке захищає тіло від переохолодження або перегріву. Також, пір’я вбирає воду, правда, в невеликих кількостях.

 • Газель

Газелі, які мешкають в пустелях здатні довгий час обходиться тією водою, яка міститься в їжі.

 • Голчаті миші

Голчаті миші мають можливість загоювати свої рани завдяки спеціальному процесу шкірних скорочень. Шкіра у мишок дуже тонка, тому вона так швидко відновлюється, зводячи втрати крові до мінімуму.

У скорпіонів особливий метаболізм, тому вони можуть обходитися без споживання їжі до року. Навіть перебуваючи в стані анабіозу, вони блискавично реагують на хижаків або будь-яку іншу загрозу для них.

Щоб пережити спекотне австралійське літо в пустелі, кенгуру особливим прийомом остуджує тіло — облизує передні лапи. У них розміщуються спеціальні кровоносні судини, які відповідають за зниження температури тіла шляхом випаровування слини. Варто зазначити, що у тварини потових залоз мало.

 • Сурікатів

Навколо очей у сурікатів є чорні кола, які поглинають сонячні промені і запобігають відображення їх в очі.

 • Бабки (стрекоза)

У пустельних областях планети мешкає понад 100 видів бабок. Кожен з них має унікальний окрас і індивідуальні, фізичні особливості, які допомагають переживати складні кліматичні умови в пустелі.

 • Червоні мурахи

Червоні мурахи вважаються жаростійкими тваринами на планеті. Вони можуть переносити температури аж до 70 градусів.

Сподіваємося, викладена інформація про тварин пустелі допомогла Вам. А свою розповідь про тварин пустелі Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *