Тварини, які їдять рослини

Які тварини їдять рослини, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Які тварини їдять рослини?

Зелені рослини відіграють дуже важливу роль в житті тварин. Звернемо Вашу увагу на те, що вони можуть здійснювати процес фотосинтезу. Він грає важливу роль адже при його здійсненні промениста енергія сонця в взаємодії з простими хімічними компонентами повітря і води перетворюються в складні елементи, якими харчується рослина. Тобто вони самі себе забезпечують їжею. А ось тварини робити цього не вміють.

Енергію, необхідну для життя, вони отримують, вживаючи в їжу рослини або тварин, що харчуються рослинами. Таким чином, без рослинного світу на планеті життя просто б не було. Велика частина тварин травоїдні.

Хто такі травоїдні тварини?

Травоїдні тварини — це тварини, які харчуються виключно їжею рослинного походження: травою, листям, гілками і плодами дерев. Найбільш відомими травоїдними є копитні тварини, такі як: коні, корови, кози, вівці, верблюди, козулі, олені і так далі. Також їдять траву зайці, жираф, коала, панда тощо.

Такі тварини один від одного відрізняються формою, розмірами, кольором і швидкістю  пересування. Але можна помітити в них і багато чого спільного, наприклад, стрункі, довгі і м’язисті ноги з копитами, які відмінно пристосовані до кам’янистої, твердої поверхні. Також вони допомагають тваринам з легкістю долати тривалі відстані, ховаючись від нападників хижаків або шукаючи нові пасовища. Тому характерною ознакою багатьох травоїдних є копита.

Найбільшим травоїдним тваринам є слони. Вага слона може становити не одну тонну. Деякі види слонів важать до 5 тонн. Вони споживають велику кількість листя дерев і трави. Наприклад, індійські слони в день можуть витратити на пошуки їжі до 20 годин. А ось кількість їжі, яка слон може з’їсти за день, коливається від 150 до 300 кг різноманітної рослинної їжі. Крім листя дерев і трави слони можуть їсти кору. Вони її зішкрябують корінними зубами, притримуючи хоботом гілку.

А ось найдрібнішими травоїдними тваринами є такі копитні — антилопи, карликові олені, коні, свині та інші тварини.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які тварини харчуються травою.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *