Твір-опис Андріївської церкви

опис андріївської церкви Твір-опис

Твір-опис Андріївської церкви в Києві Ви можете написати використовуючи опис фасаду Андріївської церкви. Цей твір опис пам’ятки історії та культури України є лише прикладом.

Опис Андріївської церкви 

Андріївська церква – це старовинна православна церква, яка знаходиться  у Києві. Церква була заснована в XII столітті та пройшла багато реконструкцій та перебудов за свою історію.

Зовнішній вигляд церкви вражає своєю красою та масштабом. Будівля має форму хреста та прикрашена декоративними дзвіницями, галереями та куполами. Центральний купол декорований зображенням святого Андрія Первозванного, який є покровителем цієї церкви.

Усередині Андріївської церкви збережені старовинні ікони та фрески, які були відновлені після реставрації. Візерунки на стінах, стелі та арках виконані у традиційному стилі українського народного релігійного живопису.

Андріївська церква є популярним пам’ятником архітектури та культури, а також приваблює багато відвідувачів, які бажають оглянути її чудову архітектуру та історичні артефакти.

Зовнішній опис Андріївської церкви

Ще з давніх-давен церква вважалася символом духовного життя народу. Адже саме тут ми можемо побути наодинці з Богом, поділитися своїм горем, радістю, висповідати й очистити душу. Божий храм – це місце, де охрещують нове життя та відспівують померлих.

На будівництво церкви завжди виділялися значні кошти, тому не дивно, що її називають еталоном серед об’єктів архітектури. Велич і розкіш соборів, особливо православних, справді вражає. Не винятком стала й перлина українського бароко – Андріївська церква.

андрієвська церква описАндріївська церква, названа в честь апостола Андрія Первозванного, красується на пагорбі одного з найстаріших і найдивовижніших районів Києва – Подолі. Вона, безумовно, є  вершиною творчості Бартоломео Растреллі. Живописність, розкіш декору, позолота – всі ці риси увібрала в себе велична споруда. Церква вражає виразністю та яскравістю, ніби її намалювали на тлі неба.

Міцні стіни розташовані на стилобаті – основі комплексу церкви. Висота храму близько п’ятдесяти метрів. Інтер’єр виконано за допомогою різних видів мистецтва: архітектури, живопису, ліплення, а пишним декором оздоблено і вікна, і двері. Із зовнішньої тераси навколо споруди можна помилуватися мальовничими краєвидами.

У мою пам’ять образ Андріївської церкви врізався після перегляду вічної кінокласики «За двома зайцями». Пам’ятаєте, як Голохвастов підіймався чавунними чорними сходами? А граків, які здійнялися хмарою, коли задзвонили дзвони? І все б добре, та дзвонів тут ніколи не було. А все через легенду. Кажуть, що під храмом затаїлося підземне море, яке розбудити зможе тільки гучний дзвін. І тоді течію вже не зупинити. Тому не варто ворушити минуле й перевіряти справжність таких давніх легенд.

Сьогодні ж Андріївська церква – справжня окраса Андріївського узвозу. Прогулюючись Києвом, гості та кияни не можуть оминути красуню увагою. А цікаві історії залишають приємні та незабутні враження.

Власний опис Андріївської церкви в публіцистичному стилі Ви можете залишати у коментарях, щоб допомогти своїм одноліткам.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. юля

    Однокупольний храм з п’ятиглавим завершенням має форму хреста (31,5–22,7 м), в кутах якого розміщені декоративні вежі на масивних стовпах, що відіграють роль своєрідних контрфорсів. Зовні контрфорси прикрашені пілястрами й прикриті трьома парами колон з капітелями коринфського ордеру.

    До храму з боку вулиці ведуть круті чавунні сходи.

    Вся маса церкви спирається на двоповерховий будинок-стилобат з 8 кімнатами на кожному поверсі, стіни якого являють собою фундаменти церкви.

    Навколо церкви — балюстрада, з якої відкривається мальовнича панорама Подолу й Дніпра.

    Відповіcти
    1. Ярик

      Дякую

      Відповіcти