«У рідному кутку» Антон Чехов

«У рідному кутку» — розповідь Антона Павловича Чехова, написана в 1897 р.

«У рідному кутку» скорочено

Героїня оповідання «У рідному кутку» Віра Кардін повертається у свій маєток, що загубився в безкрайньому донецькому степу. Вона їде до рідних — дідуся і тітку, яка давно замінила їй матір. Вдома тітка знайомить її з заводським доктором Нещаповим, якого радять їй в женихи. Він не подобається Вірі, «рідне гніздо» здається чужим — дратують манірність, нещирість тітки, грубість і ненажерливість дідуся, старого кріпосника. «Неприборкана була людина …- говорить про нього тітка.- Колись, бувало, трохи прислуга не догодив або що, як схопиться — і« Двадцять п’ять гарячих! Різок! ». А тепер присмирнів … ».

В кінці розповіді Віра, пригнічена, обурена через все, що її оточує, несподівано для самої себе в нападі злості кидається на прислугу Альону (та від страху і незручності впустила золотий годинник) з криком: «Геть! Різок! Бийте її! ». А потім, отямившись, вирішує взяти себе в руки і дає згоду вийти за доктора.

Передісторія розповіді

«Донецкая дорога. Невеселая станция, которая одиноко белеет в степи, тихая, со стенами, горячими от жары, без единственной тени, и, похоже, без людей. Поезд уже ушел, оставив вас здесь, и шум его слышится едва-едва и замирает на конец… Вы садитесь в коляску, — это так приятно после вагона, — и катитесь по степной дороге, и перед вами мало-помалу открываются картины, которых нет под Москвой, большие, бесконечные, очаровывая своим однообразием. Степь, степь, — и больше ничего, вдали старый курган, или ветряк; везут на волах каменный уголь… Птицы, по одиночке, низко носятся над равниной, и размеренные движения их крыльев нагоняют дремоту. Жарко. Прошел час-другой, а все степь, степь, И все курганы вдалеке»

Так писав Антон Павлович Чехов в оповіданні «У рідному кутку». Цей степ, повний неповторних фарб і чарівності, великий письменник побачив під час свого перебування в донецькому краї влітку 1887р.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *