У яких продуктах харчування міститься кремній?

Кремній — один з найважливіших елементів нашого організму. Кремній має велике значення в процесі росту і формуванні кісток, хрящової і сполучної тканини.

Добова потреба в кремнії: 20-50 мг .

У яких продуктах харчування міститься кремній?

Насамперед необхідно розуміти, що продукти харчування містять кремній — це натуральні продукти, а не перероблені, які продаються на полицях магазинів в яскравих пачках. У кожній категорії вказані продукти в яких міститься кремній у найбільшій кількості.

Джерела кремнію:

1 . Крупи: Звертайте увагу на вівсяну крупу, просо і нешліфований рис, пшеницю (незбиране зерно), пшеничні висівки, зародки пшениці, ячмінь, висівки, пророщені насіння злаків.

2 . Зелень. Селера, петрушка, ревінь, шпинат, зелений лук, майоран, салат- латук — прекрасні джерела кремнію. Зелень можна додавати в салати, гарячі страви, використовувати в якості закуски.

3 . Овочі теж є джерелом цієї корисної речовини, наприклад, редис, огірки, буряк, капуста, ріпа, морква, помідори, кукурудза, цибуля, томати зрілі, гарбуз.

4 . Білкові продукти — м’ясо, морська риба, а також кисломолочні продукти теж містять кремній.

5 . Фрукти і сухофрукти: абрикоси, банани, вишня, родзинки, інжир ( сушений), суниця садова і лісова, слива, фініки, яблука.

З екзотичних продуктів можна виділити кокос. Крім того, не випускайте з виду бобові, насіння гарбуза і соняшника.

Знання того, в яких продуктах міститься кремній і які продукти багаті кремнієм — дозволяє уникнути проблем зі здоров’ям, що виникають у старості. Достатня кількість кремнію в організмі — це міцні нерви, хороша пам’ять, відмінний зір, нормальний обмін речовин, здорові шкіра, волосся і нігті.

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *