У яких продуктах міститься фолієва кислота ( вітамін В9)?

Фолієва кислота ( вітамін В9 ) — це життєво важливий вітамін. Він бере участь у процесах обміну речовин, у тому числі в синтезі ДНК, відповідає за формування клітин крові, необхідний для формування імунітету, покращує роботу шлунково -кишкового тракту. Особливо важливий вітамін для вагітних жінок, тому що він бере участь у формуванні нервової трубки плода, попереджаючи пороки його розвитку. Крім того, фолієва кислота відіграє важливу роль у формуванні плаценти.

Добова потреба в фолієвої кислоти

Добова доза фолієвої кислоти для дорослих — 400 мкг. Під час вагітності добова норма фолієвої кислоти у жінок подвоюється до 800 мкг.

У яких продуктах міститься фолієва кислота:

Рослинні продукти містять фолієву кислоту: зелені листові овочі, шпинат, петрушка, салат, зелений горошок, квасоля, морква, бобові, висівки, злаки, горіхи, дріжджі, апельсини, банани, коренеплоди, гарбуз та інші.Велика кількість фолієвої кислоти присутня в цитрусових і в їх соках, у спаржі та авокадо. Основним джерелом вітаміну є борошно грубого помелу.

Тварині продукти, в яких міститься фолієва кислота: м’ясо та печінка свинини, м’ясо та печінка баранини, м’ясо та печінка яловичини, яєчний жовток, лосось, молоко і молочні продукти.

Також фолієва кислота може синтезуватися в товстій кишці мікроорганізмами ( біфідобактерії і лактобактерії).

Вміст фолієвої кислоти ( вітамін В9) в продуктах харчування (мкг)

Печінка домашньої птиці, 100г — 647
Дріжджі пивні , 1 таблетка — 313
Печінка теляча , 100 г — 269
Сік апельсиновий , стакан — 136
Шпинат свіжий , стакан — 106
Капуста брокколі варена , одна середня — 101
Салат , стакан — 98
Соя ( суха) , 1 / 4 склянки — 90
Насіння соняшнику , 1 / 4 склянки — 85
Сочевиця , 100г — 110
Зелень петрушки , 100г  — 110
Овес , 100г — 60
Мигдаль ( волоський горіх) , 100г — 40 ( 77 )
Хліб з борошна цільного помолу , 100г — 39
Ячна крупа , 100г  — 40
Банани , апельсини , 100г — 33
Капуста брюссельська , 100г — 31

Фолієва кислота або вітамін В9 дуже примхливий і реагує на зовнішні обставини. Так , при тепловій обробці продуктів, що містять фолієву кислоту, більше 50% вітаміну розпадається. Або ж, свіже справжнє « сільське» молоко містить набагато більше фолієвої кислоти в порівнянні з пастеризованим магазинним.

Препарати, що містять фолієву кислоту:

Існує кілька препаратів фолієвої кислоти.

1 . Таблетки фолієвої кислоти, що містять 1 мг ( 1000мкг ) фолієвої кислоти. Це оптимальний варіант і за ціною, і за дозуванні (в інших препаратах дозування більше). Щоб повністю задовольнити потребу вагітної жінки в фолієвої кислоти досить приймати по одній таблетці на добу.

2 . Фолацин . Він містить 5 мг ( 5000 мкг) фолієвої кислоти.

3 . Препарат Апо — фолік також містить 5 мг фолієвої кислоти. Приймають при дефіциті вітаміну В9

4 . Препарат Фоліо містить 400 мкг фолієвої кислоти і 200 мкг йоду.

5 . Крім того , фолієва кислота міститься в полівітамінних комплексах для вагітних: у препаратах Матерна і Ельовіт — 1 мг ( 1000мкг ) , в Вітрум пренатал, Вітрум пренаталь форте і Ельовіт — 800 мкг, в Мульти- табс перінатал 400 мкг , в Прегнавит — 750 мкг .

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *