У яких продуктах міститься ГМО?

Що таке ГМО?

Генетично модифіковані організми (ГМО ) — це організми , в яких генетичний матеріал ( ДНК) змінений неможливим у природі способом. ГМО можуть містити фрагменти ДНК з будь-яких інших живих організмів . Мета отримання генетично змінених організмів — поліпшення корисних характеристик вихідного організму -донора (стійкість до шкідників , морозостійкість , врожайність , калорійність та інші) , що тягне зниження собівартості продуктів.

У яких продуктах міститься ГМО?

Зараз існують картопля , яку не їсть колорадський жук ; стійка до посухи пшениця , в яку імплантований ген скорпіона, помідори з генами морської камбали, що дозволяє вирощувати їх в північних областях; полуниця з генами бактерій — для тривалого зберігання і т.д.

Найкращі вирощувані в світі ГМ- рослини:
— Соя (і її похідні містять ГМО)
— Кукурудза,
— Ріпак,
— Картопля (а значить і чіпси, сухе пюре також містять ГМО),
— Томати,
— Кабачки,
— Диня,
— Папайя,
— Рис,
— Цукровий буряк,
— Пшениця,
— Цикорій,
— Льон і бавовна.

А ось гречка модифікуванню не піддається , її можна їсти без ризику отримати порцію ГМО.

Запам’ятайте назви деяких фірм , які , за даними державного реєстру , активно використовують у своїй продукції ГМО :

Kelloggs ( Келлогс ) — виробляє готові сніданки , в тому числі кукурудзяні пластівці;
Nestle ( Нестле ) — виробляє шоколад , кава , кавові напої , дитяче харчування;
Heinz Foods ( Хайенц Фудс ) — виробляє кетчупи , соуси;
Hersheys ( Хершіс ) — виробляє шоколад , безалкогольні напої;
Coca -Cola (Кока — Кола) — Кока -Кола , Спрайт , Фанта , тонік « Кінлі » ;
McDonalds ( Макдональдс ) — мережа « ресторанів» швидкого харчування;
Danon ( Данон ) — виробляє йогурти , кефір, сир , дитяче харчування;
Similac ( Сімілак ) — виробляє дитяче харчування;
Cadbury ( Кедбері ) — виробляє шоколад , какао;
Mars (Марс ) — виробляє шоколад Марс , Снікерс , Твікс;
PepsiCo ( Пепсі- Кола) — Пепсі , Миринда , Севен- Ап.

ГМО в магазинних продуктах харчування

Найбільше ГМО виявлено в ковбасних виробах ( до 85%) , а знайти сосиски або ковбаску без трансгенів — це практично диво. Особливо щільно насичені генно- модифікованою соєю варені ковбаси і сардельки — сосиски , пельмені , чебуреки , млинчики. Популярні пельмені «Левада» і « Три ведмеді» , та й більшість виробників ковбасних виробів викриті у використанні ГМО.

На другому місці за вмістом ГМО розташувалося дитяче харчування. 70 % всього дитячого харчування на Україні містить ГМ компоненти. Причому дізнатися, що в баночці з смачним пюре міститься трансген практично нереально , адже на етикетці про це не пишуть. Серед виробників, які не гребують використанням ГМ компонентів Нестле і Данон, Similac .

Третя позиція у кондитерської та хлібобулочної продукції . ГМ сою щедро додають у печиво і шоколад , борошно , цукерки та морозиво , газовану воду. Ідентифікувати такі добавки для звичайної людини неможливо. Правда , хліб , який довго не черствіє — стовідсотково містить трансгени. Серед компаній , викритих Грінпісом у використанні ГМО , знамениті Марс і Снікерс , Кедбері , Кока -Кола , Пепсі . З вітчизняних компаній добровільне тестування пройшла кондитерська компанія «Конті» , і тільки на її продукції зеленіє значек «Не містить ГМО».

ГМО в харчових добавках Е

Часто ГМО можуть ховатися за індексами E. Однак це не означає , що всі добавки Е містять ГМО або є трансгенними. Просто необхідно знати, в яких саме E можуть у принципі міститися ГМО або їх похідні.

Це , перш за все , соєвий лецитин або лецитин E 322 : зв’язує воду і жири разом і використовується, як жирової елемент в молочних сумішах, печивах, шоколаді, рибофлавін (B2 ) інакше відомий як E 101 і E 101A, може бути проведений з ГМ — мікроорганізмів. Він додається в каші , безалкогольні напої , дитяче харчування та продукти для схуднення. Карамель ( E 150 ) і ксантан ( E 415 ) також можуть бути зроблені з ГМ — зерна.

Інші добавки , в яких можуть міститися ГМ- компоненти : E 153 , E 160d , E 161c , E 308-9 , Е — 471 , E 472a , E 473 , E 475 , E 476b , E 477 , E479a , E 570 , E 572 , E 573 , E 620 , E 621 , E 622 , E 633 , E 624 , E 625 , E951 .

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *