У яких продуктах міститься карнозин?

L- карнозин є комбінацією двох амінокислот — аланіну і гістидину. Не варто плутати його з амінокислотою L -карнітину (відомої у вигляді харчових добавок як ацетил- L- карнітин),  що виробляє енергію.

У яких продуктах міститься карнозин ?

L- карнозин міститься в продуктах харчування, особливо в м’ясі, а також в нашому організмі, де він сконцентрований в довговічних м’язах і нервових клітинах.
У тварин високий вміст L- карнозину пов’язують збільшенням тривалості життя. Його рівень знижується в міру старіння і може бути причиною вікової втрати м’язової маси, відомої як саркопенія . Фізичні вправи збільшує вміст L- карнозину в крові, що також допомагає знизити в крові рівень цукру.

Отже, якщо Вам вже за 50 і ви не вживаєте досить м’яса або не займаєтеся фізичними вправами, його рівень у Вас може бути навіть нижче середнього.

 Карнозин корисні властивості:

— Карнозин володіє здатністю уповільнювати процеси старіння.

— Карнозин захищає ниркову тканину від шкідливого дії, який чинить підвищений рівень глюкози.

— Карнозин здатний підвищувати розумові здібності,

— Як антиоксидант карнозин застосовується при багатьох розладах зору, в т.ч. при далекозорості та короткозорості. Препарат може попереджати розвиток катаракти, так як він знижує вміст в крові токсичних речовин. Також карнозин використовується в лікуванні хвороби Альцгеймера і при деяких запальних процесах.

— Спортсмени використовують карнозин не тільки для попередження процесів старіння, а й в якості природного бустера працездатності і витривалості. Перешкоджаючи накопиченню молочної кислоти, карнозин зменшує вираженість пост- тренувальних м’язових болів, адже саме молочна кислота є основною причиною больового синдрому.

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *