У яких продуктах міститься кофеїн?

Кофеїн — це натуральний алкалоїд, що володіє наркотичними властивостями, який потрібен деяким рослинам для захисту від шкідників. Людина ж — один з небагатьох видів живих істот, здатних вживати кофеїн без серйозної шкоди для свого здоров’я.

Кофеїн посилює і регулює процеси збудження в корі головного мозку; у відповідних дозах він підсилює позитивні умовні рефлекси і підвищує рухову активність, призводить до підвищення розумової та фізичної працездатності, зменшення втоми і сонливості. Великі дози можуть, однак, привести до виснаження нервових клітин.

У яких продуктах міститься кофеїн?

Для того щоб мати можливість обмежити вживання кофеїну потрібно мати уявлення про те , в яких продуктах і напоях він міститься.

Вміст кофеїну в продуктах і напоях :

100г гіркого шоколаду ( справжнього) — 80-100 мг кофеїну
100г молочного шоколаду — 10-50 мг кофеїну
1 баночка кока -коли ( на 340 мл) — 45 мг кофеїну
1 чашка італійського еспресо ( 35 мл) — 80-130 мг кофеїну
1 чашка кави по- європейськи ( 200мл ) — 120-170 мг кофеїну
1 чашка розчинної кави ( 100 мл) — 50-60 мг кофеїну
1 чашка чорного чаю ( 200 мл) — 80-120 мг кофеїну
1 чашка зеленого чаю ( 200мг ) — 30-50 мг кофеїну
1 чашка білого чаю ( 200мг ) — 20 мг кофеїну

Вміст кофеїну в сухій речовині (%) :

Сухий чорний чай 2-3% кофеїну
Сухий зелений чай 3-4% кофеїну
Смажені зерна кави 2-2.5 % кофеїну
Зелені зерна кави 3-4% кофеїну

Також кофеїн міститься в енергетичних напоях ( Red Bull , Adrenalin Rush , …), пиві , ліках ( Цитрамон ), гуаране. Гуарана імовірно містить 5 % кофеїну. Тобто якщо в батончику з 5г гуарани , це 250 мг кофеїну. Гуарана широко застосовується в засобах для схуднення і енергетичних продуктах.

Кофеїн у каві: Спосіб приготування кави впливає на вміст кофеїну в цьому напої . Робуста і арабіка — найпоширеніші сорти кави. У арабіці кофеїну майже в два рази менше, ніж у робусті . Кава еспресо містить на 30 % менше кофеїну , ніж фільтроване кави.

Кофеїн у чаї: Чай крім кофеїну містить таніни, що володіють в’язкою дією. Завдяки таніну тонізуюча дія чаю менш виражена, ніж у кави, але більш тривала за часом . Вміст кофеїну в чаї залежить від ферментації чайного листя — чим інтенсивніше колір напою , тим більше в ньому міститься кофеїну. Чашка зеленого чаю містить 30 мг , а чорного — 40 мг кофеїну.

Кофеїн у ліках: У складі засобів від мігрені і головного болю часто є кофеїн. Ця речовина входить до складу препаратів для лікування нежиті, стимулюючих і тонізуючих медикаментів. Кількість кофеїну в цих фармацевтичних засобах точно вказано в інструкції.

Кофеїн в шоколаді: Великий вміст кофеїну в какао бобах. Особливойого багато у чорному шоколаді. У 30 грамах чорного шоколаду міститься 60 мг кофеїну, а в молочному шоколаді — в два рази менше. Білий шоколад кофеїн не містить.

Кофеїн в енергетичних напоях: В одній стандартній банці коли міститься від 30-60 мг кофеїну Інші енергетичні напої можуть містити до 80 мг, часто в поєднанні з іншими стимуляторами. Такі напої іноді є основним джерелом кофеїну для дітей — їм не потрібно вживати більше однієї баночки цих напоїв в день, а краще від них повністю відмовитися, замінивши компотами, соками та іншими корисними напоями.

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *