У яких продуктах міститься креатин?

Креатин — поживна речовина, необхідне для правильного енергетичного обміну і росту м’язів. Він активно використовується спортсменами для поліпшення своїх результатів, так як збільшує м’язову масу і допомагає у відновленні сил.

Добова потреба в креатині приблизно 1 грам. Креатином багаті такі продукти, як м’ясо та риба. Крім того, креатин виробляє печінка, нирки і підшлункова залоза шляхом розщеплення гліцину, аргініну і метіоніну.

У яких продуктах міститься креатин?

Продукти харчування багаті креатином — це продукти тваринного походження. Наведемо перелік продуктів містять креатин ( кількість креатину в продуктах харчування з розрахунку на 1 кілограм).

1 . риба

Найбільше креатину міститься в рибі: в оселедця близько 6,5-10 грам креатину, в сьомзі і лососеві 4 , 5 грама, в тунці 4 грами, в трісці 3 грами, в камбалі 2 грами.

2 . м’ясо

На другому місці за вмістом креатину — м’ясо: свинина — 5 грам, яловичина — 4,5 грам.

3 . Фрукти та овочі

У невеликій кількості креатин також можна знайти у фруктах і овочах, але кількість його там дуже мало. Наприклад в журавлині близько 0,02 грама креатину.

З’ясувавши, в якій їжі є креатин, нескладно звернути увагу, що для збільшення споживання речовини необхідно з’їдати велику кількість м’яса і риби, а це може спровокувати збільшення ваги і погіршення роботи шлунку . Тому спортсменам набагато ефективніше використовувати безпечні харчові добавки з креатином, що не вважаються допінгом.

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *