У яких продуктах міститься лецитин ( Е322 )?

Лецитин — корисний і необхідний для організму. Лецитин на 50% є складовою частиною печінки і третю мозкових і захисних тканин, які оточують спинний і головний мозок. Лецитин є будівельним матеріалом життєво важливих органів. Також ця речовина оновлює пошкоджені клітини. За допомогою лецитину до клітин доставляються поживні речовини, ліки та вітаміни. Таким чином, лецитин грає найважливішу роль в забезпеченні працездатності мозку і нервової системи.

Лецитин ( Е322 ) — рослинний антиоксидант, який володіє сильними поверхнево- активними властивостями. У зв’язку з цим, лецитин використовується в харчовій промисловості як емульгатор. Отримують лецитин з продуктів, одержуваних у процесі виробництва соєвого борошна і масла.

Лецитин безпечний, однак при алергії на сою, краще уникати соєвого лецитину.

У яких продуктах харчування міститься лецитин?

Багато продуктів харчування є природним джерелом лецитину: м’ясо, печінка, яєчний жовток, риба, злаки, стручкова квасоля, кедрові горіхи, соєві боби, висівки і пивні дріжджі.

Перш, ніж детально розглянути питання про те, в яких продуктах міститься лецитин слід зазначити, що найбагатшим джерелом лецитину є продукти з дуже високим вмістом жирів. Вони діляться на:

продукти натурального походження;
синтетичні продукти з природного лецитину.

Вміст природного лецитину в продуктах

Найбагатшими за змістом природного лецитину продуктами є яйця і печінка, а також соняшникова олія і соя. Останню включають до складу різних біологічних добавок.

Соняшникове масло слід вживати в нерафінованій вигляді! При смаженні виділяється велика кількість елементів розпаду, що погано впливають для здоров’я. Дотримання технології приготування їжі допоможе донести до організму натуральний лецитин.

У яких ще продуктах харчування міститься лецитин ?

— Риб’ячий жир,
— Материнське молоко,
— Жирний сир,
— Вершкове масло,
— Арахіс,
— Яловичина.
Також слід знати, в яких продуктах рослинного походження міститься лецитин:
— Зелений горошок,
— Морква,
— Капуста,
— Квасоля,
— Пшеничні висівки,
— Гречана крупа,
— Салат,
— Бобові .

Синтетичний лецитин (лецитин в магазинних продуктах і товарах)

Лецитин у сучасному світі широко використовується на ринку харчових добавок — як емульгатор. У цьому випадку він проводиться з побічних продуктів соєвого борошна і масла. В основному, це продукти на основі сої.

Де використовують Е322 ?

1 . Останнім часом, все частіше і частіше соєвий лецитин входить до складу маргаринів, легкого масла — спреда, іншої молочної продукції. Часто він став зустрічатися і в дитячому молочному харчуванні.

2 . Лецитин при випічці хліба, використовується для отримання більшого обсягу і збільшення терміну придатності. Також лецитин використовується практично у всіх печивах, крекерах, пирогах — для кращого вивільнення готового продукту з форм.

3 . У яких продуктах ще можна зустріти лецитин ? У шоколад лецитин додається для попередження старіння.

4 . При виробництві ковбасних виробів, пельменів , продуктів швидкого харчування: гамбургерів, котлет, начинок для млинців завжди використовують соєвий лецитин.

4 . Лецитин застосовується в косметиці, покриттях з вінілу, жирових фарбах і їх розчинниках, при виробництві пестицидів, вибухових речовин, чорнила, для обробки паперу, у фармацевтиці. При виробництві жирів для смаження і аерозольних покриттів також використовують Е322 .

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *