У яких продуктах міститься меланін?

Організм людини наповнений меланіном. Це такі пігменти, які містяться у райдужній оболонці очей, в шкірі, волоссі. Ці пігменти виробляються в організмі завдяки деяким речовинам.

У яких продуктах міститься меланін?

Пігмент меланін в продуктах харчування не міститься, але існує ряд продуктів, здатних підвищити рівень меланіну в організмі.

Продукти, які сприяють виробленню меланіну

Меланін синтезується в організмі за допомогою двох амінокислот — тирозину і триптофану. Тому якщо збільшити в раціоні кількість продуктів, які містять ці амінокислоти, то меланін буде більш інтенсивно утворюватися в організмі. Тобто, ваша шкіра швидше засмагне.

Тирозин у великих кількостях міститься в продуктах тваринного походження — печінці, м’ясі, рибі, а також в авокадо, мигдалі, квасолі.

Триптофан міститься в коричневому рисі, фініках. У бананах і арахісі є обидві амінокислоти ( триптофан і тирозин).

Крім того, для перетворення тирозину і триптофану в меланін необхідні ферменти — чим вони активніше, тим більше виробляється меланіну. Ці ферменти містяться в печінці, устрицях, кунжуті, пшоні.

Вироблення меланіну неможлива без участі вітамінів А, В10, С, Е, каротину. Вони містяться в крупах, злаках, хлібі. Каротину ж найбільше в помаранчевих фруктах і овочах, наприклад, в моркв , морквяним соку, абрикосах, персиках, гарбуз , динях . З метою стимулювання утворення меланіну можна використовувати бобові, наприклад, сою . Меланін найактивніше виробляється під впливом сонячних променів, тому частіше слід гуляти в ті моменти, коли на небі світить сонце.

Продукти, що знижують вироблення меланіну

Але існують і такі продукти, які навпаки будуть перешкоджати виробленню меланіну в організмі. Запам’ятайте їх і ніколи не вживайте перед виходом на пляж і безпосередньо на самому пляжі.

До даних продуктам харчування відносяться:

— Будь-яка сильно солона, копчена, жирна їжа,
— Кондитерські вироби та шоколад,
— Варена кукурудза,
— Горіхи,
— Кава,
— Винна продукція.

Не варто зловживати вітаміном С — незважаючи на те, що цей вітамін є захисником шкіри від дії вільних радикалів, передчасно старять її, він сильно гальмує здатність шкіри виробляти меланін.

Тепер ви знаєте як підвищити вміст меланіну — їсти продукти,  які допомагають виробленню меланіну.

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *