У яких продуктах міститься поганий (шкідливий) холестерин?

Лікарі розрізняють «поганий » і «хороший» холестерин.

«Поганий» холестерин — це холестерин низької щільності. Він міститься в їжі в готовому вигляді.

«Хороший» — холестерин високої щільності. «Хороший» холестерин забирає з стінок артерій «поганий» і відводить його для знищення в печінку. «Хороший» холестерин не міститься в готовому вигляді в їжі, він виробляється в організмі під впливом систематичних помірних фізичних тренувань.

У яких продуктах міститься поганий (шкідливий) холестерин?

Продукти, що містять «поганий» холестерин:

— Будь-який жир тварин і птахів — підшкірний, нутряний, усередині м’яса, сало.

— Подібні жири містять ковбаси (навіть докторська), сосиски, сардельки, готові пельмені, м’ясні консерви, тушонка, магазинний фарш, печінковий або м’ясний паштет, копчені м’ясні продукти;

— Будь-яка рибна ікра, яєчний жовток, субпродукти (печінка, нирки, мізки).  Так в 100 грамах ікри міститься до 588мг холестерину, що перевищує добову норму в 2 рази.

— Вершковий сир. У 100 грамах вершкового сиру ховаються небезпечні 100мг холестерину, намазуйте сир на булочку шаром тонший, інакше можна перекрити норму допустимого добового холестерину вже з ранку.

— Звичайний стаканчик з пломбіром «порадує» ваші судини 45мг холестерину, а різні ароматизатори додадуть додаткові 20 — 30мг.

— В одній столовій ложці вершкового масла, міститься 30мг холестерину (10 % добової норми). Коли наступного разу ви дістанете рецепт пісочного печива, в якому масло вимірюється пачками, подумайте — чи варто його готувати в принципі.

Атеросклероз розвивається навіть тоді , коли «поганий» холестерин у нормі, а рівень «хорошого» знижений. Найгірше коли «поганого» багато , а « хорошого» — мало.

Але поганий холестерин не такий вже і небезпечний, адже він допомагає підтримувати імунну систему людини, але тільки в тому випадку, якщо він не перевищує допустиму норму. Ну а щоб притримувати поганий холестерин в нормі необхідно регулярно їсти продукти, що містять «хороший» холестерин, клітковину, пектин, які допоможуть вивести надлишки «поганого».

Для профілактики атеросклерозу потрібно знати в яких продуктах міститься поганий холестерин і уникати їх вживання. Щоб знизити рівень «поганого» холестерину і підвищити рівень «хорошого» — виключіть з раціону харчування тваринні жири (масло, жирні молочні продукти, ковбаси, жирну яловичину, сало, свинину, баранину і т. д.) і вживайте рослинні.

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *