У яких продуктах міститься серотонін (гормон щастя)?

Серотонін часто називають «гормоном щастя» , він виробляється в організмі в моменти екстазу, його рівень підвищується під час ейфорії і знижується під час депресії.

Коли він виробляється в достатній кількості, ми відчуваємо почуття задоволення, радості, щастя, а при його дефіциті, ми впадаємо в тугу, відчуваємо млявість і слабкість, і відсутність усілякого інтересу до життя.

У яких продуктах міститься серотонін?

Серотонін — це гормон, що виробляється в людському організмі. Тому серотоніну в продуктах харчування немає і бути не може.
Але збільшити вироблення серотоніну в організмі допоможуть Вам саме продукти харчування.

Які продукти підвищують вироблення серотоніну:

1 . Солодощі: мед, варення, цукерки, шоколад. Найпростіший спосіб підвищити рівень серотоніну — це поїсти солодкого. Будь-які продукти, що містять простий цукор допоможуть Вам у цьому. Але є одне « але». Як тільки в крові вміст цукру знизиться, Ваш організм зажадає чергову дозу солодкого.
Тому потрібно шукати «безпечні» продукти, в яких міститься гормон задоволення.

Ну а якщо ви любите шоколад, то підвищити серотонін вам допоможе гіркий шоколад з вмістом какао не менше 70%. 15-20 г такого шоколаду щодня не дадуть надбавку в кілограмах, зате забезпечать зарядом бадьорості і гарного настрою.

2 . Продукти, багаті білком тваринного походження, типу індички, курчати, яловичини, яєць і сиру, печінки. Вони містять дві амінокислоти — триптофан і L- фенілаланін, які змушують мозок виробляти ендорфіни. Велика кількість триптофану також містять сочевиця, квасоля, печериці та гливи.

3 . З овочів для підвищення серотоніну показані помідори. У деяких культурах їх називають «яблуками любові». Завдяки вмісту в досить великій кількості триптаміну , чия дія нагадує дію серотоніну, ми розслабляємося, втрачаємо «гальма» .

4 . У фруктах серотонін міститься в дині, бананах, фініках, інжир, сливах, гарбуз, апельсини.

5 . Вітаміни групи В дуже сприяють виробленню серотоніну. Вітамінів цієї групи багато в вівсянці і гречці, дріжджах і салатних листках.

6 . Продукти багаті магнієм, підтримують рівень серотоніну в крові. Магнію досить багато в дикому темному рисі, висівках, морській капусті, чорносливу та кураги.

Які продукти знижують вироблення серотоніну:

1 . Алкоголь , кофеїн та енергетичні напої, що містять гуарану та інші кофеіноподобние речовини, які , здавалося б піднімають настрій, але насправді є чинниками, що знижують вироблення серотоніну. Настрій та енергетика підвищуються тимчасов , а насправді всі вони справляють гнітюче дію на центральну нервову систему і призводять до її виснаження. Щоразу потрібна все більша доза для того, щоб бути веселим з їх допомогою, і людина впадає в залежність.

2 . Продукти з високим вмістом цукру, дріжджів, що призводять до бродіння в кишечнику порушують баланс мікроорганізмів, що синтезують похідні для цього гормону. Тому в багатьох випадках понижений настрій може бути результатом дисбактеріозу.
Ну і крім цього, потрібно пам’ятати, що переїдання як білкових, так і вуглеводних продуктів гальмує вироблення гормону.

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *