У яких продуктах містяться лактобактерії?

Лактобактерії , або молочнокислі бактерії , розселені по різних відділах шлунково -кишкового тракту, починаючи з порожнини рота і закінчуючи товстою кишкою. У процесі життєдіяльності вони вступають у складні взаємодії з іншими мікроорганізмами, внаслідок чого пригнічуються гнильні патогенні мікроби і збудники гострих кишкових інфекцій. Молочнокислі флора бере участь у синтезі імуноглобулінів і нормалізує всю мікрофлору кишечника, підвищує активність нормальної кишкової палички, що виробляє вітаміни групи В.

Коли знижується імунітет кількість лактобактерій може зменшитись, що погіршує життєдіяльність організму. Тому дуже важливо протягом всього життя підтримувати їх рівень в нормі.

У яких продуктах містяться лактобактерії?

Лактобактерії включаються до складу продуктів з метою надання їм якостей пробіотиків.

Які ж продукти мають у складі лактобактерії? Це насамперед молочнокислі продукти. Найбільше молочнокислих бактерій містять ацидофілін, простокваша, ряжанка, йогурт, мацоні, кефір.

Інша група продуктів — овочі і фрукти, хоча і не мають у своєму складі молочнокислої флори, проте, потрапляючи в організм, сприяють швидкому розмноженню вже існуючих там корисних мікроорганізмів.
Сприяють розмноженню молочнокислих бактерій морква, капуста, яблука, часник, петрушка, селера, топінамбур, але особливо корисен в цьому відношенні буряк.

Прекрасно нормалізує мікрофлору кишечника маринований буряк.

Як приготувати мариновану буряк ?

Добре забарвлений буряк треба помити щіткою, покласти в киплячу воду і зварити, потім дати охолонути у відварі . Після цього очистити буряк , нарізати невеликими скибочками, скласти в банку і залити охолодженим маринадом. Закрити банку пергаментним папером, зав’язати і зберігати в прохолодному місці.
Для приготування маринаду влити в каструлю винний оцет, воду, додати цукор, сіль, запашний перець, гвоздику, лавровий лист, дати прокипіти, потім охолодити.
На 1 кг буряка потрібно 1 л води , 2 склянки винного оцту, 1 ч. ложка солі, 0,5 ст. ложки цукру, 10 горошин перцю  6 гвоздик, 2 лаврових листа.

Які препарати містять лактобактерії?

Різні види і штами лактобацил використовуються у складі ліків, в основному, пробіотиків для лікування дисбактеріозів, захворювань порожнини рота, урогенітальної сфери, шлунково -кишкових розладів, а також у складі БАДів. Нижче дані деякі приклади, до складу яких ліків і БАДів входить лактобактерії:

ацилакт
Аципол
Біобактон сухий
БАД Бифиформ Комплекс
Лінекс
БАДи Вітанар і Гіалакт
БАД Нормоспектрум
БАД Сано- гастрит
БАД Гіалакт
лактобактерін
БАДи Бифиформ Малюк і Біфіформ Комплекс ( Данія ) , Culturelle ( США )
BioGaia ( BioGaia Biologies , США )
БАД Вагілак ( Хорватія ), призначений для нормалізації вагінальної мікрофлори (виробляється у вигляді капсул , прийнятих перорально)
Водний субстрат продуктів обміну речовин Lactobacillus acidophilus і Lactobacillus helveticus входить до складу протидіарейного лікарського препарату Хілак форте.

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *