У яких продуктах містяться прості вуглеводи?

Прості вуглеводи ( моносахариди і дисахариди) мають досить просту структуру і тому піддаються швидкому розщепленню в нашому травному тракті. У більшості своїй це вуглеводи з фруктів , овочів , кондитерських виробів , пива. Прості вуглеводи — це глюкоза , фруктоза , сахароза , лактоза , мальтоза .

У яких продуктах містяться прості вуглеводи ?

Глюкоза — найлегше засвоюється нашим організмом, і є паливом для нашого тіла , завдяки якому організм отримує необхідну енергію для життєдіяльності. Особливо важлива глюкоза для роботи мозку. Саме тому нам так сильно хочеться солодкого при великій розумового навантаження .

У яких продуктах міститься глюкоза : виноград , капуста , яблука , банани , вишня , гарбуз та інші.

Фруктоза не так швидко засвоюється організмом , як глюкоза. Саме тому вона підходить для людей , хворих на цукровий діабет.

У яких продуктах міститься фруктоза : виноград , груші , яблука , кавуни , чорна смородина ( всі стиглі фрукти і овочі ) і мед — основні джерела фруктози.

Сахароза — столовий цукор , одержуваний з цукрового буряка , очерету , а також коричневий цукор , чорна патока. Сахароза найчастіше є винуватицею появи зайвих кілограмів і сантиметрів на талії.

У яких продуктах міститься сахароза : Міститься в кондитерських виробах , цукрі , випічці , солодких напоях і в невеликій кількості в овочах і фруктах.

Лактоза — молочний цукор , єдиний вуглевод тваринного походження , тому дуже важливий в харчуванні людини .

У яких продуктах міститься лактоза : Вміст лактози в молоці залежно від виду молока і варіюється від 2 до 8%. Водночас лактоза може викликати індивідуальну непереносимість , в цьому випадку рекомендується споживати не суцільне молоко , а кисломолочні продукти ( йогурти , кефір , кисле молоко і т.п.).

Мальтоза — солодовий цукор , утворюється в процесі утворення солоду і ферментації вінограда.Мальтоза ще один ворог фігури

У яких продуктах міститься мальтоза ? Мальтоза присутній в пиві , меді , мюслях і дитячому харчуванні , збагачених мальтозою .

Таблиця Погані і хороші вуглеводи в продуктах

погані вуглеводи: Солод, глюкоза; печена картопля; картопляне пюре швидкого приготування; білий хліб з борошна вищого гатунку; мед; морква; кукурудзяні пластівці , попкорн; цукор; білий хліб; оброблені злакові з цукром ( мюслі); Шоколад ( в плитках ); Варену картоплю; печиво; Кукурудза; очищений рис; сірий хліб; Буряк; Банани , диня; Джем; Макаронні вироби з борошна вищого гатунку.

хороші вуглеводи:  Хліб з борошна грубого помелу з висівками; неочищений рис; горох; неопрацьовані злакові без цукру; вівсяні пластівці; фруктовий сік свіжий без цукру; сірий хліб з борошна грубого помелу; хліб з цілісної муки;  кольорова квасоля; сухий горох; макаронні вироби з борошна грубого помелу; молочні продукти; Сухі боби; сочевиця; горох турецький; житній хліб; свіжі фрукти; Фрукти консервовані без цукру; Шоколад чорний ( 60 % какао); фруктоза; Зелені овочі , томати , лимони , гриби — менш; соя.

Тепер ви знаєте в яких продуктах містяться прості хороші вуглеводи , які забезпечують наш організм енергією.

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *