У яких продуктах містяться складні вуглеводи?

Складні вуглеводи ( полісахариди) — це великі молекули, на «розбір » яких нашим ферментам потрібно набагато більше часу та енергії. Складні вуглеводи знаходяться в багатьох крохмальних овочах і фруктах, а також у злаках , бобових і м’ясі.
Перевага складних вуглеводів — їх висока поживність. Складні вуглеводи, на відміну від простих, засвоюються повільніше і не викликають різкого підйому цукру в крові. Складні вуглеводи: глікоген і крохмаль.

У яких продуктах містяться складні вуглеводи ?

глікоген
Глікоген — резервний вуглевод нашого організму , який при необхідності може легко перетворитися на глюкозу. Цей вуглевод називають ще вуглеводом тваринних тканин, так як його можна знайти в м’ясі і печінці.

крохмаль

Крохмаль — один з головних постачальників вуглеводів для нашого організму. У середньому близько 80 % всіх необхідних вуглеводів ми отримуємо саме з крохмалю. Наш організм досить повільно розщеплює молекули крохмалю, в результаті чого вуглеводи надходять в кров поступово, не відкладаючись «про запас». Проте варто відзначити, що ця особливість стосується тільки крохмалю з натуральних продуктів, крохмаль же в чистому вигляді (порошок) засвоюється дуже швидко.

Головні джерела крохмалю — картопля , бобові , зернові , морква і банани.

Таблиця Погані і хороші вуглеводи в продуктах

погані вуглеводи: Солод, глюкоза; печена картопля; картопляне пюре швидкого приготування; білий хліб з борошна вищого гатунку; мед; морква; кукурудзяні пластівці , попкорн; цукор; білий хліб; оброблені злакові з цукром ( мюслі); Шоколад ( в плитках ); Варену картоплю; печиво; Кукурудза; очищений рис; сірий хліб; Буряк; Банани , диня; Джем; Макаронні вироби з борошна вищого гатунку.

хороші вуглеводи:  Хліб з борошна грубого помелу з висівками; неочищений рис; горох; неопрацьовані злакові без цукру; вівсяні пластівці; фруктовий сік свіжий без цукру; сірий хліб з борошна грубого помелу; хліб з цілісної муки;  кольорова квасоля; сухий горох; макаронні вироби з борошна грубого помелу; молочні продукти; Сухі боби; сочевиця; горох турецький; житній хліб; свіжі фрукти; Фрукти консервовані без цукру; Шоколад чорний ( 60 % какао); фруктоза; Зелені овочі , томати , лимони , гриби — менш; соя.

Тепер ви знаєте в яких продуктах містяться складні вуглеводи: м’ясо , крупи , бобові , овочі і фрукти і вживаючи їх ви зможете підтримувати своє здоров’я і мати струнку фігуру.

Автор: Гнатюк У рубриці: Дієтологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *