Умови зберігання м’яса

мясо Умови зберігання м’яса і м’ясопродуктів — повинна знати кожна господиня , адже якщо його неправильно зберігати може зіпсуватися його смак, і зменшаться корисні властивості.

Умови та термін зберігання м’яса

За термічним станом , м’ясо поділяється на:

1 ) парне — відразу після забою ;

2 ) остигле — охолоджене після оброблення до температури 12 ° С , для свійської птиці та кролів — не вище 25 ° С;

3 ) підморожене — температура в стегні , на глибині 1 см , від — 3 до — 5 ° С; в товщі м’язів стегна — від 0 до — 2 ° С;

4 ) заморожене — яке піддалося заморожуванню до температури в товщі м’язів — не вище — 8 ° С.

Умови зберігання охолодженого м’яса

Температура -1 * ;
Відносна вологість 80-90 %;
Циркуляція повітря 4-6 обсягів на годину ;
Протягом 7-10 до 20 діб.

Умови зберігання замороженого м’яса

Термін зберігання замороженого м’яса залежить від виду м’яса і температури зберігання м’яса.

Охолоджене м’ясо і фарш зберігається свіжим при температурі 0 — +2 ° C приблизно добу . При цій же температурі найкраще розморожувати м’ясо, щоб воно залишилося соковитим.

Великі нарізані шматки м’яса можна близько доби зберігати при температурі від +2 до +6 ° C , а заморожене м’ясо і фарш потрібно зберігати при — 18 ° C.

Умови зберігання свинини, яловичини

Свинина при температурі — 18 ° C зберігається близько 8 місяців , баранина — приблизно 10 , яловичина — 12 місяців. Якщо ж зберігати м’ясо при температурі -25 ° C , то свинина і баранина збережуться 12 місяців , а яловичина — цілих 18 .

Умови зберігання м’яса птахів

М’ясо птахів при температурі до +8 ° C можна зберігати добу , а при температурі від 0 до -4 ° C — до трьох діб. Заморожену птицю — курей , індиків, качок , гусей зберігають при температурі від -12 до -15 ° C. При цьому кури і індички зберігаються свіжими до десяти , а качки і гуси — до семи діб. Гусей і качок можна зберігати рік, а індичок і курей — навіть 14 місяців при температурі -25 ° C і нижче.
Морожених кроликів зберігають при температурі -9 ° С до півроку.

Умови зберігання м’ясних продуктів

Буженину, окіст, ненарізанний м’ясний рулет, варену, фаршировану і кров’яну ковбасу, лівер, сардельки, сосиски можна до трьох діб зберігати при температурі від 0 до +8 ° C.

Напівкопчену і варено- копчену ковбасу можна зберігати і при кімнатній температурі протягом трьох діб , однак у холодильнику при температурі від 0 до +8 ° C вона зберігається набагато довше — до десяти діб.

Ковбаси можна заморожувати : при -9 ° C: напівкопчена ковбаса зберігається 3 місяці, варенокопчина — 4 , а сирокопчена — 9 місяців.

Сало зберігають при температурі не вище +1 ° C.

Відкриті м’ясні консерви при температурі від 0 до +8 ° C можна зберігати до двох діб.

М’ясні субпродукти при температурі до 8 ° С можна зберігати 12 годин, при температурі від 0 до +6 ° C — дві доби , при 0 ° C — до трьох діб , а при — 18 ° C — до чотирьох місяців.

М’ясні бульйони і супи, холодці, салтисон можна зберігати при температурі +4 до +6 ° C не більше 72 годин. Паштет можна зберігати при температурі 0-6 ° С до двох діб , а заморожений до -9 ° С — шість місяців.

Норми усушки м’яса

Слід пам’ятати, що в процесі заморозки, охолодження і подальшого зберігання м’яса в тушах волога з його поверхні випаровується , внаслідок цього маса туші трохи знижується. Такий процес називають усиханням. При такому охолодженні м’ясо дійсно втрачає в перші дві доби: свинина — 0,2 , яловичина — до 0,03 %. А далі щоденні втрати рівні 0,01 %. Для зниження усушки вологість у холодильних камерах повинна бути наближена до ста відсотків. При зберіганні замороженого м’яса в блоках волога практично не втрачається. При тривалому зберіганні замороженого м’яса , оскільки верхні шари підсихають, м’ясо втрачає свій природний колір.

Тепер ви знаєте умови зберігання м’яса , температуру і терміни зберігання і зможете регулювати його свіжість, зберегти смак і користь м’яса і м’ясних продуктів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Продукти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *