Умови зберігання молочних продуктів

Умови зберігання молочних продуктівУмови та термін зберігання молочних продуктів – необхідны умови, які повинен знати кожен. Адже при недотриманні термінів і температури зберігання продукти можуть зіпсуватися, а ви ризикуєте отримати отруєння .

Зберігати молочні продукти – молоко , кефір , вершки та інші молочні продукти рекомендується виключно в чистому посуді , щоб збільшити термін їх придатності. Оптимальним є зберігання молока і молочних продуктів в темному місці, в герметично закритому посуді, оскільки вони легко вбирають запахи з навколишнього середовища , що погіршує їх смакові якості. У холодильнику для молока, кефіру та інших молочних продуктів краще відвести дві верхні полиці .

Умови зберігання молока

Свіже непастеризоване молоко можна зберігати при температурі 8 ° С до 6 годин , а при 4 ° С – до доби. Пастеризоване і кип’ячене молоко , вершки при температурі +4 – +8 ° С можна зберігати до трьох діб , і трохи довше при температурі від 0 до +6 ° С.

Умови зберігання сухого молока

Сухе молоко в герметичній металевій тарі не псується близько восьми місяців , якщо зберігати його при температурі 1 – 10 ° С.

Умови зберігання згущеного молока

Згущене молоко потрібно зберігати при температурі від 0 до 10 ° С протягом 12 місяців.  Відкрите згущене молоко можна зберігати не більше трьох тижнів при температурі від 0 до +8 ° С.

Умови зберігання вершкового масла

Вершкове масло потрібно зберігати при температурі не вище +6 ° С – так воно залишиться свіжим до десяти діб , а заморожене до -10 – 12 ° С , воно може зберігатися до десяти місяців.

Умови зберігання маргарину

Маргарин при температурі від 0 до +4 ° С можна зберігати два місяці , а при температурі від -20 до -10 ° С – до трьох місяців.

Умови зберігання морозива

Морозиво , в залежності від сорту , може від одного до шести місяців зберігатися в морозильних камерах при температурі від -18 до -30 ° С.

Умови зберігання сиру

Сир і вироби з сиру, кефір, кисле молоко, сметану , солодкий вершковий сир найкраще зберігати при температурі +2 – +6 ° С. Сири зазвичай зберігають при температурі від +2 до +10 ° С.

Сир зберігати потрібно загорнутим , так як , по-перше , він легко вбирає в себе всі запахи , а по-друге , швидко висихає при тій невисокій вологості , яка є в холодильнику.

У домашніх умовах тверді сири можна зберігати 7-10 днів , при цьому треба стежити , щоб не з’явилася цвіль. М’які сири зберігають не більше 2-3 днів , т. к. вони швидко старіють.

Плавлені сири у відкритій упаковці зберігають не більше двох діб , інакше вони сохнуть і втрачають свої якості.
А якщо сиру багато і зберігати його потрібно довго , то морозилка – хороший варіант для твердих і напівтвердих сирів. Правда , потім він може кришитися , але своїх смакових якостей не втратить.

Тепер ви знаєте умови зберігання молочної продукції. Знаючи терміни, температуру зберігання молочних продуктів ви зможете контролювати термін їх придатності та зберегти їх смакові властивості.

Оцініть статтю
Додати коментар