Ушинський біографія скорочено

Ушинський біографія скорочено для дітей і дорослих викладена в цій статті.

Костянтин Ушинський коротка біографія

Костянтин Дмитрович Ушинський — російський педагог, письменник, основоположник наукової педагогіки в Росії.

Народився в Тулі 19 лютого (3 березня) 1823 року в сім’ї відставного офіцера. Його мати померла, коли йому було 11 років, але спогади про неї він зберіг на все життя.

Дитинство пройшло на Чернігівщині, куди переїхала сім’я після призначення батька суддею в Новгород-Сіверський. У 11 років Костянтин Ушинський вступив до третього класу Новгород-Сіверської гімназії, яку закінчив у 1840 році.

У 1840 році Ушинський почав навчання в Московському університеті. Протягом всього навчання він давав приватні уроки.

У 1844 році він блискуче закінчив університет і був запрошений на професорську посаду в Ярославський Демидівський ліцей, де був найпопулярнішим професором. Але через 6 років він припинив роботу в ліцеї, так як йому доводилося терпіти дріб’язкові причіпки з боку начальства.

З 1852 року Ушинський займається літературною діяльністю, вивчає іноземні мови.

У 1855 році його призначили викладачем словесності і законознавства Гатчинського інституту, а незабаром — інспектором цього інституту. Одного разу він знайшов (архів) повне зібрання педагогічної літератури, яке зібрав колишній інспектор інституту, учень Песталоцці Е. Гугель. Ця бібліотека змінила погляди Ушинського на виховання.

У 1859 році Ушинський був призначений на посаду інспектора класів Смольного інституту. У той час освіта вважалася шкідливою для жінок. Але Ушинський вважав інакше — він розумів важливу роль жінки в сім’ї та суспільстві. Його уроки користувалися величезною популярністю.

Ім’я К. Д. Ушинського стало знаменитим по всій Росії як талановитого педагога. Йому навіть доручили письмово викласти свою думку про виховання спадкоємця престолу.

У цей період вийшла в світ його книга «Дитячий світ». Вона відразу стала використовуватися в різних навчальних закладах, і в перший же рік була видана тричі.

Через три роки викладання Ушинського в Смольному інституті він став дуже відомий. Однак тоді ж на нього стали писати доноси з безглуздими звинуваченнями. Це підірвало його здоров’я.

Незабаром Ушинський їде в Гейдельберг, де спілкується з відомим російським лікарем Пироговим. Під впливом спілкування з ним Ушинський відновився і зміцнів духом, продовжив наукову діяльність. У той період він не займав ніякого офіційного положення.

Навесні 1870 року його відчув себе дуже погано, і в зв’язку з цим поїхав в Крим, щоб відновити здоров’я. Там він побачив практичне застосування в школі свого підручника «Рідне слово».

Останні роки життя Ушинського були важкі — смерть улюбленого сина, хвороба, яка остаточно підточила його здоров’я …

22 грудня 1870 (3 січня 1871) року він помер.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *