«Установлення особи» скорочено

Артур Конан Дойл «Установлення особи» скорочено

До Шерлока Холмса звертається жінка Мері Сазерленд. Вона живе разом з матір’ю та вітчимом, не на багато старшим за неї. Відсотки зі свого капіталу вона віддає сім’ї, а сама працює друкаркою. Причина її візиту зникнення нареченого. Холмс береться за цю справу, відмічаючи, що вона проста для нього, у той час, як Вотсон почав ломати голову.

Нареченого звуть Госмер Ейнджел. З ним міс Мері познайомилася на балі газопровідників, у той час, коли вітчим у справах поїхав до Франції. Про нього міс Сазерленд знала мало: працює він в офісі на Лінденхолл-стріт. Його характерними особливостями були тихий голос та борода. Всі листи, що він їй писав, були машинописні, також він наполягає, щоб вона теж друкувала йому листи, а не писала від руки.

Кульмінація настає тоді, коли містер Ейнджел залишає міс Сазерленд на вівтарі в день весілля.

Взявши всі факти до уваги, і, зокрема, те, що Госмер Ейнджел з’являється лише тоді, коли відсутній її вітчим, містер Холмс доходить до єдиноправильного висновку — наречений ніхто інший як вітчим постраждалої — Джеймс Віндібенк, який міг тільки виграти від «шлюбу». Це також підтверджується листом чоловіка, коли Холмс попросив його прийти до нього. Справа в тому, що і в листах «Госмера Ейнджела» і вітчима буква «e» була надрукована з однаковим дефектом.

Шерлок Холмс не повідомляє клієнтці правду про її нового знайомого, а просто радить їй забути його, на що міс Сазерленд протестує, відповідаючи, що буде вірною «містеру Ейнджелу» і буде чекати, скільки б довго це не тривало.

Холмс прогнозує, що Віндібенк продовжить кар’єру в галузі злочинності і, зрештою, заслужить шибениці.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *