Валерій Брюсов біографія

Валерій Брюсов біографія українською мовою скорочено російського поета, драматурга викладена в цій статті.

Валерій Брюсов біографія 

Брюсов Валерій Якович народився в Москві 1 (13) грудня 1873 в купецькій сім’ї. Здобув освіту в гімназії Креймана, гімназії Поліванова (обидві в Москві). Потім закінчив історико-філологічне відділення Московського інституту. Перші вірші Брюсова були написані в юнацтві .
Знайомство з французькими поетами- символістами чинить на Брюсова великий вплив. З 1894 по 1895 поетом складені збірки віршів «Російські символісти». У 1895 році видається його книга «Шедеври». Творчість Брюсова на даному етапі характеризується прагненням піти від дійсності в кращий світ. Наступні вірші Брюсова, опубліковані у збірнику «Це я», підтримують цю тенденцію.

Брюсова визнають критики, він стає великим поетом (після виходу в світ книги «Третя варта»). Потім з’являються книги «Граду і миру» (1903), «Вінок» (1906), «Все наспіви» (1909), «Дзеркало тіней» (1912). Пізніша лірика Брюсова містить особливі риси, які виділяють учасника серед інших поетів. Вірш Брюсова у творчості наступних періодів повні задушевності поряд з простотою вираження.
Брюсов присвячує себе військовим питаням, коли вирушає на фронт під час Першої Світової війни від газети «Русские ведомости». Аналіз творчості Брюсова того періоду показує, що після розчарування в патріотизмі, він шукає способи додання своїм віршам вишуканості.
Він пише сонети, видає збірку «Досліди», трудиться над грандіозним твором «Сни людства». Потім Брюсов настає етап роботи над вірменською культурою . Він публікує збірник «Поезія Вірменії» (1916), працю «Літопис історичних доль вірменського народу», статті.

Спершу Брюсов з ентузіазмом сприйняв Жовтневу революцію 1917 року, але згодом розчарувався в більшовицьких ідеалах і в 1921 році написав драму «Диктатор», передбачаючи недобре майбутнє Росії, її надрукували тільки в 1986 році.

Помер письменник 9 жовтня 1924 року в своїй московській квартирі від запалення легень.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *