Валерій Шевчук цікаві факти

валерій шевчук біографія скорочено

Валерій Шевчук цікаві факти з життя та творчості радянського українського письменника-шестидесятника, майстра психологічної та готичної прози, автора численних літературознавчих, культурологічних та публіцистичних робіт викладені в цій статті.

Валерій Шевчук цікаві факти

Валерій Олександрович Шевчук народився 20 серпня 1939 року в Житомиру в родині шевця

Шевчук — людина з іншої епохи. Досі пише від руки, а потім передруковує на машинці.

Валерій не вступив у львівський Лісотехнічний університет і працював вдома будівельником-підсобником

Вступив в Київський університет на факультет історико-філологічний факультет. Навчаюсь, відвідував літературні студії «Січ» та «Молодь» та почав писати вірші і новели. У 1961 році Валерій дебютує з оповіданням «Настунька»

Після закінчення університету служив в армії у Мурманській області

У період масових політичних арештів української інтелігенції брав участь у протестах, які відбувалися в кінотеатрі «Україна»

Його брат був арештований та отриманий п’ять років в концтабір суворого режиму

У 1967 року Валерій Шевчук став членом Спілки письменників України

Має звання «Заслуженого діяча польської культури», отримане в 1986 році. На рік пізніше йому присудили Шевченківську премію за роман «Три листки за вікном». У 1999 році отримав нагороду «Орден князя Ярослава Мудрого» V ступеня. Є лауреатом Державної премії України ім. Т. Шевченка, премії фонду Антоновичів, літературних премій ім. Є. Маланюка, О. Пчілки, О. Копиленка, І. Огієнка, премії в галузі гуманітарних наук «Визнання» (2001 рік). Є почесним професором НаУКМА. Йому вручили медаль Івана Мазепи

У 1988 році почав вести історичний клуб «Літописець» при Спілці письменників України

Основні твори «Серед тижня», «Золота трава», «Мор», «Крик півня на світанку», «Долина джерел», «Тепла осінь», «Дім на горі» та інші. Окрім художніх творів він є автором понад 500 наукових та публіцистичних статей

Сьогодні Валерій Шевчук викладає у Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка та веде на радіо передачі «Козацька держава», «Київ, культурний і державний», «Загадки і таємниці української літератури», «Цікаве літературознавство»

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Валерія Шевчука.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *