«Варфоломіївська ніч» фразеологізм

«Варфоломіївська ніч» значення фразеологізму та історія його походження розкриті в цій статті.

«Варфоломіївська ніч» фразеологізм

Значення «Варфоломіївська ніч» — жорстока розправа, масове знищення людей, кровопролиття.

«Варфоломіївська ніч» у Парижі історія

У ніч на 24 серпня 1572, напередодні дня святого Варфоломія, в Парижі почалося масове побиття протестантів.

Загинуло від кількох тисяч до десятків тисяч гугенотів. Ця трагедія вважається однією з найбільших в історії релігійних війн.

Організатором бійні традиційно вважають матір французького короля Карла IX Катерину Медічі (з подачі італійських радників, таких як Альбера де Гонді і Лодовіко Гонзага) і Генріха де Гіза, герцога Лотарингского, який був організатором і керівником численного і впливового руху — Католицької Ліги. Це кривава подія відбулося всього через шість днів після весілля лідера гугенотів і короля Наварри Генріха і королівської сестри Маргарити Валуа, у зв’язку з якою значна частина самих знатних і багатих гугенотів зібралися в переважно католицькому Парижі.

Одруження лідера гугенотів з сестрою французького короля Карла IX і дочкою Катерини Медичі мало стати символом зміцнення миру між французами різних конфесій. Проте в реальності, ця подія стала зручним моментом для ліквідації Католицькою Лігою безлічі своїх політичних супротивників і нанесення серйозного удару по гугенотам. У французьку столицю приїхали сотні дворян — протестантів, які супроводжували короля Генріха Наваррського на шлюбної церемонії. Щоб вбивці вночі не помилилися у пошуках жертв, всім католикам Парижа було велено начепити на капелюхи білі хрести. Крім того, гугенотів можна було відрізнити по чорній одежі, а їхні будинки позначили білими хрестами. Коліньї був убитий один з перших, його тіло піддали знущанням.

Політична акція була посилена стихією натовпу. Городяни-католики з роздратуванням сприйняли наплив гугенотів в Париж. Ненависть підігрівалася зростанням податків, цін на продовольство, предмети першої необхідності, людей дратувала показна розкіш, влаштована з нагоди королівського весілля. Кров привела до того, що місто опинилося у владі черні. Злочинці здійснювали свої темні справи, люди вбивали своїх кредиторів, просто іноземців (німців, фламандців), грабували сусідів, позбавлялися від родичів. Іван Мазепа і Конде, що жили в Луврі, врятувалися тим, що перейшли в католицтво. Бійня в Парижі привела до хвилі насильства, яка прокотилася в інших містах і селищах в масштабах всієї країни. Були вбиті тисячі людей, але організатори вирішили головне завдання — ця різанина стала корінним переворотом в Релігійній війні у Франції, гугенотам був нанесений нищівний удар. Десятки тисяч гугенотів втекли в інші країни. Католицтво здобуло перемогу у Франції.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: В

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *