Василь Герасим’юк цікаві факти

василь герасим'юк цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Василь Герасим’юк цікаві факти з життя та творчості українсього поета розкажуть багато нового про його дитинство, навчання, сім’ю, та захоплення.

Василь Герасим’юк цікаві факти

Один із Василевих дідів був командиром українських січових стрільців, інший — командиром УПА. Останній упродовж певного часу відбував ув’язнення в одному таборі з Йосипом Сліпим.

В дитинстві сильно хворів. До інших хвороб долучився коклюш. Василь не міг спати, задихався від кашлю. Тоді мати брала його на руки і виносила вранці на берег гірського потоку. Де він і спав. А після обіду його водили до смерекового лісу. Українська природа зцілила майбутнього письменника.

Середню освіту В. Герасим’юк здобував у Прокураві, а закінчив школу із золотою медаллю в Коломиї (дев’ятий і десятий класи).

У селі Прокурава на Косівщині Івано-Франківської області минули дитячі літа Василя.

Писати Василь почав ще в шкільні роки. Його вірші друкували в літературних журналах, і вони швидко привернули увагу читачів.

Перші поезії митця хвалили і вчителі Коломийської середньої школи, де навчався Василь Дмитрович, і працівники місцевих газет.

Прокидається о п’ятій ранку, як Павло Тичина, бо тоді є енергія.

Василь Герасим’юк ларуеат Шевченківської премії 2003 року.

Василь – великий знавець кіномистецтва. Досить часто ходить у кінотеатри

Товаришував з Миколою Вінграновським та Іваном Драчем Ігорем Римаруком.

Улюблена страва – вареники з вурдою (солодким сиром).

Поет Василь Герасим’ю одружений, його дружина Галина – математик. Донька Олена також пише вірші. Ось що розповідає поет про свою дружину:

– Галина – моє студентське кохання, до якого повернувся через кілька десятиліть. Вже 20 років разом. Познайомилися в Києві, на вулиці Прорізній. Галя родом із Бродів на Львівщині. Там воював у Першу світову мій дід Іван Герасим’юк – січовий стрілець. Дружина – мій співрозмовник і критик, мій перший слухач.

Улюблені твори: «Зачарована Десна» Довженка та «Старий і море» Хемінгуея.

Оцініть статтю
Додати коментар