Василь Капніст цікаві факти

Василь Капніст цікаві факти з життя українського поета та драматурга Ви дізнаєтеся в цій статті.

Василь Капніст цікаві факти

Капністи (Капніссі) — дворянський рід з грецького острова Занте, що походить від Петра Капніссі, котрий був у 17 ст. полковником венеційської служби.

Василь Капніст був людиною веселої вдачі, душею компанії.

Капніст провів дитинство на Миргородщині, у Великій Обухівці, заселеній козаками.

Тринадцятилітнім, як син військового героя, був зарахований капралом Ізмайлівського полку в Петербурзі. Через три роки, отримавши унтер-офіцерське звання, вийшов у відставку й присвятив себе літературі.

Василь Капніст почав друкуватися, коли йому було 22 роки. Писав оди, елегії, анакреонтичні вірші.

Василь Капніст переклав «Слово о полку Ігоревім» на російську мову і зробив цікавий коментар, в якому підкреслено українське походження і українські особливості цього твору.

У квітні 1791 року Василь Капніст разом зі своїм братом Петром за дорученням українських патріотичних кіл перебував у Берліні.

Капніст обожнював гуляти та бавитися зі своїми дітьми. Улюбленим місцем прогулянок був острів на Пслі, на правому березі якої стояла Обухівка. З острова схилялася до води розкішна береза. Коли вона впала, Капніст наказав дістати її з річки, розпиляти й зберегти ті дошки для його домовини. І це було зроблено: дерево, що дарувало йому радість за життя, огорнуло й прах поета.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *