Василь Шукшин біографія коротка

Василь Шукшин біографія коротка

Василь Макарович Шукшин — радянський кінорежисер, актор, письменник, сценарист.

Народився Шукшин 25 липня 1929 в невеликому селі Алтайського краю. Після закінчення 7 класів школи, вступив в автомобільний технікум. Не закінчивши технікум, став працювати в колгоспі, потім слюсарем (в Калузі, Володимирі).

З 1949 по 1953 рік служив матросом на Балтійському флоті, потім радистом на Чорноморському флоті. Тут він вперше спробував писати розповіді. У 1953 році демобілізувався з флоту через виявлену виразки шлунка і повернувся в рідне село.

Після служби, починає викладати російську мову в сільській школі. dovidka.biz.ua Наступним творчим етапом стало надходження до ВДІКу на режисерське відділення в 1954.

Свою першу невелику роль зіграв в 1954 році у фільмі «Тихий Дон». Ще під час навчання вдалося отримати головну роль у фільмі «Два Федора». У тому ж 1958 вперше була опублікована розповідь Шукшина.

Через два роки після закінчення ВДІКу Шукшин поставив драму «Ваш син і брат», що отримала Державну премію РРФСР. Ролі у фільмах «Біля озера» (директор Черних), «Пічки-лавочки» (Іван Расторгуєв) і принесли Шукшину світову популярність, а зняті ним стрічки висунули його в число найбільш цікавих режисерів 1960-1970-х років.

У 1963 вийшла його перша книга — «Сільські жителі».

1973-1974 роки стали дуже плідними для Шукшина. Опубліковано новий збірник оповідань «Характери». На сцені Великого драматичного театру режисером Товстоноговим готувалася постановка п’єси «Енергійні люди».

Одним із знаменитих фільмів Шукшина є «Калина червона», кінострічка на Всесоюзному фестивалі отримала першу премію.

У 1974 році Шукшин прийняв запрошення зніматися в новому фільмі Сергія Бондарчука.
2 жовтня 1974 Василь Макарович Шукшин раптово помер у період зйомок фільму «Вони билися за Батьківщину» на теплоході «Дунай».

Посмертно Шукшину була присвоєна Ленінська премія.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *