Василь Шукшин біографія

Василь Шукшин біографія скорочено радянського письменника, кінорежисера, актора викладена в цій статті.

Василь Шукшин біографія коротко

Василь Макарович Шукшин народився 25 липня 1929 в невеликому селі Алтайського краю. Після закінчення 7 класів школи навчався в автомобільному технікумі, в якому провчився 2.5 роки. Не закінчивши технікум, став трудитися в колгоспі, потім слюсарем ( в Калузі, Володимирі).

У 1949 році Шукшин був покликаний служити у Військово-Морський флот. Служив матросом на Балтійському флоті, потім радистом на Чорноморському. Літературна діяльність Шукшина почалася в армії, саме там він вперше спробував писати розповіді, які читав своїм товаришам по службі. У 1953 році був звільнений у запас з флоту через виявлену виразки шлунка і повернувся в село Зростки, де починає викладати російську мову в сільській школі.

У 1954 році Шукшин відправився до Москви і втупив у ВДІК на режисерське відділення і закінчив його в 1960 році (майстерня М. І. Ромма). У 1958 році в журналі «Смена» було опубліковане його перше оповідання «Двоє на возі».

Свою першу велику роль зіграв в 1954 році у фільмі «Тихий Дон». Ще під час навчання вдалося отримати головну роль у фільмі «Два Федора». У 1963 вийшла його перша книга — «Сільські жителі». Потім Шукшин написав кілька кіносценаріїв.

Член КПРС з 1955 року.

Одним із знаменитих фільмів Шукшина є «Калина червона», кінострічка на Всесоюзному фестивалі отримала першу премію. Він також готував п’єси для театрів.

2 жовтня 1974 Василь Макарович Шукшин раптово помер у період зйомок фільму «Вони билися за Батьківщину» на теплоході «Дунай». Посмертно Шукшину була присвоєна Ленінська премія .

Автор: Гнатюк У рубриці: Суспільство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *