Васко да Гама біографія скорочено

Васко да Гама біографія українською скорочено викладена в цій статті. Ви дізнаєтеся що зробив Васко да Гама і що відкрив Васко да Гама.

Васко да Гама коротка біографія

Васко да Гама — португальський мореплавець епохи Великих географічних відкриттів. Він відкрив шлях до Індії. Васко да Гама володів багатьма титулами. Він був головнокомандувачем в експедиції, що відкрила Індію, йому було присвоєно титул 6-го губернатора Португальської Індії і 2-го Віце-короля Індії.

Точна дата народження мандрівника невідома, але біографи вважають, що це 1460 чи 1469 рік. Великий мореплавець народився в Сініша в сім’ї португальського лицаря. Про Васко да Гама дізналися в 1492 році, коли він повернув португальську каравелу з золотом, вкрадену французькими корсарами.

У 1497 році португальський уряд відправив його на пошуки морського шляху до Індії навколо Африки. Він був призначений на чолі флотилії з 4 кораблів. На той час португальцями вже були досліджені узбережжя Африки, а Колумб вже оголосив, що знайшов «Індію» на заході. Португальський уряд же прагнув швидше встановити торговельні відносини з Індією. Спочатку, кораблі Васко да Гами віднесло течією до Колумбової «Індії», тобто в сторону Бразилії. Однак мандрівника це не зацікавило. Він повернувся до наміченого маршруту, таким чином, ставши справжнім відкривачем морського шляху із Західної Європи до Індії.

У 1498 році кораблі да Гами причалили до найбільшого арабо-суахілійская порту в Індійському океану. Тут Васко да Гама найняв досвідченого арабського мандрівника, завдяки якому 20 травня того ж року вони досягли своєї мети, причаливши в Калькутті. Повернувшись на батьківщину в 1499 році, ця експедиція принесла великому мореплавцю не тільки славу, але і велику грошову винагороду. За своє життя Васко да Гама побував в Індії тричі.

Він помер 24 грудня 1524 року в індійському місті Кочин від малярії. Пізніше його тіло було перевезено в Лісабон.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *