«Вавілонське стовпотворіння» фразеологізм

Вавілонське стовпотворіння — фразеологізм, досить часто вживаний. В якому значенні вживається вислів вавилонське стовпотворіння ви дізнаєтеся в цій статті.

«Вавілонське стовпотворіння» значення фразеологізму

«Вавилонське стовпотворіння» значення вислову — повне безладдя, гармидер, нестримний галас, метушня.

«Вавілонське стовпотворіння» походження

За біблійною легендою «Вавилонська вежа», після всесвітнього потопу все людство говорило однією мовою. Люди вирішили прославити своє ім’я і налякати ворогів, звівши цегляну вежу аж до неба, а навколо неї — величезне місто, де б вони оселилися всі разом, — Вавилон.

Та, вражений зухвальством людей, Бог вирішив не допустити, щоб стільки гордих і нечестивих замешкали в одному місті, і покарав їх. Він змішав мови будівників, і люди перестали розуміти один одного. Почалися галас і метушня, величезний натовп не міг злагоджено діяти, а будівництво вежі припинилося.

Фразеологізм «вавилонське стовпотворіння» вживають на означення справи, яка не буде завершена, а також безладу, галасу, метушні.

«Вавілонське стовпотворіння» речення

Які б тут не були стовпотворіння, хто б звідки не накочував сюди, а люд був корінний тут, бо коріння в такому ґрунті глибоко сидить. (Л. Костенко, Які б тут не були стовпотворіння…)

Голови (криничан) туманіли від невщухаючого лементу цього вавілонського стовпотворіння (Гончар, Таврія, 1952, стор. 54–55)

Вавилонське стовпотворення (стовпотворіння). Центр людської суєти. Такого ніколи ще не бачили кам’яні стіни, закладені понад півтисячі літ назад (Р. Іванченко).

 Тепер ви знаєте що означає вислів «вавилонське стовпотворіння» та «вавилонська вежа» та можете складати речення з цими висловами самостійно.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: В
Коментарі:
  1. 9 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *