Вчення Гіппократа про темперамент

Розглянемо що таке темперамент, які є типи темпераменту за Гіппократом та їх характеристика.

Вчення Гіппократа про види темпераменту

Темперамент — це природжені динамічні особливості психічн их процесів індивіду (індивідуальність, швидкість, темп, ритм).

Темперамент відносно стійкий і мало змінюється під впливом середовища протягом життя.

Родоначальники вчення про темперамент — Гіппократ (V ст. до н.е.) та Гален (ІІ ст. до н.е.) створили гуморальну теорію темпераменту, за якою залежно від співвідношення і превалювання різних «соків» у організмі виділили чотири основних типи темпераменту.

 Основні види тепмераменту за Гіппократом:

— сангвінік,

— холерик,

— флегматик,

— меланхолік.

Для темпераменту сангвініка характерні достатньо висока психічна, емоційна активність, багата жестикуляція. Він рухливий, вразливий, швидко відгукується на оточуючі події, порівняно легко переважає невдачі та неприємності.

Темперамент холерика відзначається високим рівнем активності, енергійністю дій, різкістю і стрімкістю рухів, сильними, імпульсивними і яскраво вираженими емоційними переживаннями. Він нестримний, запальний, неконтрольований в емоційних ситуаціях.

Темперамент меланхоліка характеризується низьким рівнем нервово-психічної активності, високою емоційною реактивністю; звідси емоційна ранимість, понижений рівень рухової та мовної активності. Меланхолік замкнутий, схильний до важких внутрішніх переживань при відсутності серйозних причин.

Темперамент флегматика відрізняє низький рівень поведінкової активності. Він повільний, спокійний, врівноважений. Йому важко переключатись з одного виду діяльності на інший. Його відчуття та настрої є сталими.

Автор: Alina У рубриці: Анатомія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *