«Вендетта» Бальзак скорочено

«Вендетта» (фр. La Vendetta) — твір французького письменника Оноре де Бальзака, написаний в 1830 році. Це восьмий твір зі сцен приватного життя, згодом увійшов до зібрання творів «Людська комедія».

«Вендетта» Бальзак скорочено

Художниця Джиневра Пьомбо, дочка близького до Наполеону багатого корсіканця Бартоломео ді Пьомбо, закохується в Луїджі Порта — також відданого Наполеону молодого офіцера, після другого відновлення Людовіка XVIII вимушеного ховатися в майстерні вчителя Джіневри Сервена. Луїджі Порта — сирота. При його знайомстві з батьками Джіневри з’ясовується, що між сім’ями Пьомбо і Порта була вендета, батько Луїджі вбив усіх братів і сестер Джіневри, а у відповідь Бартоломео Пьомбо вбив всю сім’ю шестирічного тоді Луїджі. Лише випадково Луїджі вдалося тоді вижити. Батько Джіневри категорично проти того, щоб дочка виходила заміж, але дочка з корсиканською завзятістю наполягає на своєму і все-таки вінчається з Луїджі. Спочатку самостійне життя Луїджі і Джіневри без допомоги батьків начебто налагоджується, але з часом їх справи погіршуються, а після народження дитини вони відчувають сильну потребу в грошах. У результаті через три роки після весілля від голоду вмирає дитина, за ним Джиневра, а потім Луїджі йде з косами Джіневри в будинок Бартоломео і там теж вмирає на очах у матері впертого батька, який вже зібрався пробачити дочку.

«Вендетта» Бальзак історія написання

Бальзака, можливо, надихнув написати «Вендетту» Проспер Меріме, в романі якого «Маттео Фальконе», також була реалізована сцена помсти корсиканських сімей.
Рукопис «Вендети», зберігся в Інституті Франції в Парижі, складається з трьох частин: L’Atelier (Майстерня художника), Ла-Désobéissance (акт непокори) і Le Mariage («Одруження»). Роман був закінчений в Парижі в січні 1830.
Перше видання «Вендети» було опубліковано у квітні 1830 року, пізніше з’явилося відразу після передмови, в першому томі двотомного збірника з романів Бальзака «Сцени приватного життя», ще до початку робіт «Людської комедії». Робота була розділена на пролог і 4 розділи, під назвами: L’Atelier, Le Désobéissance, Le Mariage і Le Châtiment (покарання).
У травні 1832 видавництво «Mame et Delaunay-Vallée» надрукувало друге видання. В даний час «Сцени приватного життя» зросли до чотирьох томів. «Вендетта» зберегла своє місце відразу ж після передмови в першому томі.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *