Вергілій цікаві факти

Вергілій цікаві факти з життя давньоримського поета Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Цікаві факти про Вергілія

1. Вергілій народився у Мантуї в родині землевласника. З дитинства мріяв стати відомим адвокатом. Своє навчання він розпочав у Мілані, а закінчив у кращій юридичній школі Риму. Але так сталося, що адвокатська кар’єра так і не стала реальністю. Справа в тому, що Вергілій не мав відповідних ораторських здібностей та й був дуже сором’язливим, що для адвоката зовсім неприйнятно.

2. Щоб вирішити проблему боязні ораторства він вирішує розпочати писати і читати свої твори на публіці. З часом ця проблема вирішилася.

3. Перший великий твір Вергілія, який приніс йому славу поета – це «Букопліки».

4. Одного разу давньоримський поет Вергілій влаштував на земельному угідді біля свого будинку справжню церемонію поховання для звичайнісінької мухи. Саме цікаве те, що для цієї справи він запросив копачів і виступив з прощальними речами на честь «покійної». Цим самим він перетворив свою землю в кладовище, знявши з себе обов’язок сплачувати податки (в ті часи в Римі тільки землі кладовища не обкладались податками).

5. Проживаючи на околиці Неаполя, він періодично навідується до Риму, де здобув славу широко обізнаної людини. Римляни поважали його як великого поета і майстра слова. Сам правитель великої держави вважав Вергілія кращим пропагандистом державної політики. Сам Вергілій не шукав слави і сторонився людей, живучи самітником. Але відомий Меценат і Октавіан Август ввели його в коло державних «мужів», прославляючи його діяльність на весь Рим.

6. Вергілій не любив подорожувати. За все своє життя він був лише в Греції. Під час подорожі його захопила морська хвороба, яка значно підірвала його здоров’я. Повертаючись додому, він захворів і не доїжджаючи додому помер.

7. Перед смертю він залишив два розпорядження – спалити «Енеїду» (так як боявся, що її неправильно зрозуміють через те, що Вергілій не встиг закінчити поему) та вибити на своїй могилі епіграф – «Мантуей был я рожден, Калабрией отнят. Покоюсь в Партинопее. Воспел пастбища, села, вождей».

Сподіваємось, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Вергілія.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *